Znaleźli sześć uchybień

  Znaleźli sześć uchybień

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Do ratusza dotarł protokół pokontrolny NIK. Burmistrz odetchnął z ulgą, bo urząd wypadł nieźle, a zaleceń pokontrolnych jest tylko sześć.
       Całość dokumentacji związanej z kontrolą NIK znajdzie się w biuletynie informacji publicznej. Będzie można prześledzić zarówno sposób pracy kontrolerów i zakres ich zainteresowań, jak i końcowe wnioski. Burmistrz ma dwa tygodnie na ustosunkowanie się do nich, zapowiada, że swoją odpowiedź też umieści w Internecie.
       Komórki i urlopy
       
  Co wytknęli ratuszowi kontrolerzy NIK?
  Nakazali, by wszystkie polecenia wyjazdu były wpisywane do rejestru wyjazdów służbowych. Chcą, by wyegzekwować wypłacony niezgodnie z umową ryczałt samochodowy w wysokości 748, 94 zł. NIK zaleca też określenie zasad korzystania ze służbowych telefonów komórkowych, aby zaoszczędzić na rozmowach. Był to jeden z postulatów opozycji, która wytykała burmistrzowi rozpasanie w tym względzie, zapewne więc WFS ucieszy się z tego zapisu w protokole. Kontrolerzy sugerują też, by wydłużyć jeszcze bardziej choćby raz w tygodniu czas przyjęć interesantów - teraz we wtorki mogą przychodzić do 16.00, a to zdaniem NIK, zbyt krótko po godzinach pracy. - Nie ma problemu - kwituje burmistrz. - Możemy wydłużyć do 17.00, a nawet 18.00. Poza tym urząd ma załatwiać sprawy z zagospodarowania przestrzennego w wyznaczonym terminie i przestrzegać kodeksu pracy, zwłaszcza gdy chodzi o wykorzystywanie urlopów wypoczynkowych.
       Bez sensacji
       
  W ratuszu panuje euforia. - Jak państwo widzicie, nie ma tu żadnej sensacji - mówił wczoraj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Arseniusz Finster.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!