Pierwszy dzwonek w nowych murach

  Pierwszy dzwonek w nowych murach

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  We wrześniu uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przeniosą się z baraku na Przemysłowej do nowej szkoły na Jana Pawła II. Nareszcie będą się uczyć w godnych warunkach.
       Budowa nowego obiektu rozpoczęła się w 2000 r. To najważniejsza powiatowa inwestycja, bo jak przyznają samorządowcy, za placówkę przy Przemysłowej mogli się jedynie wstydzić. Nie odpowiadała ona żadnym standardom i z roku na rok słychać było narzekania, że w takich warunkach trzeba kształcić dzieci wymagające szczególnej troski. A jest ich w całym powiecie prawie 200.
       Połączone siły
       
  Nowoczesny budynek dydaktyczny, który odpowiada standardom Unii Europejskiej, powstał dzięki dotacjom z Państwowego Funduszy Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, środkom z kontraktu wojewódzkiego i z budżetu powiatu.
  Do końca ubiegłego roku na szkołę wydano ponad 3 mln 267 tys. zł, do końca czerwca na trwające roboty - ponad 785 tys. zł. Na budynek dydaktyczny wydane zostanie jeszcze prawie drugie tyle, a poza tym - 300 tys. zł na wyposażenie. Jutro będzie rozstrzygnięty przetarg na salę gimnastyczną. Do końca roku powinna być gotowa. - Internat musi poczekać na lepsze czasy - ubolewa członek zarządu Andrzej Gąsiorowski. - Nie mamy na to zadanie pieniędzy. Jeśli pojawią się możliwości aplikowania do któregoś z programów europejskich, na pewno to zrobimy.
       
  Także terapia
       
  Nowa szkoła będzie nie tylko miejscem nauki, także kompleksowej terapii dzieci niepełnosprawnych. Sale dydaktyczne i rehabilitacyjne tworzą możliwość kontynuowania nauki w szkole przez te dzieci, które dotychczas odbywały naukę w trybie nauczania indywidualnego.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak