Koszmar letnika

  Tekst i fot. Grzegorz Fryca Taki ścisk panował w autobusie do Dużych Swornychgaci w środowe popołudnie.

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Koszmar letnika
  - To skandal - skarżyli się pasażerowie autobusu linii nr 1 zdążającego do Dużych Swornychgaci. - Płacimy za bilety, a musimy jeździć stłoczeni jak zwierzęta w wagonie.
  Koszmar letnika
       Wyjątkowo gorące lato sprzyja wyjazdom nad wodę. Wielu rezygnuje z prywatnych samochodów i woli jechać miejskim autobusem. Tymczasem wielokrotnie zdarza się, że jeżdżą one przepełnione.
       Proszą o przesiadkę
       
  Chojnicki MZK wysyła tzw. "bisy" jednak organizacja przewozów często szwankuje. "Pomorska" była świadkiem sytuacji, gdy na pętli przy hotelu "Pod Żaglami" w Charzykowach kierowcy bisów poprosili pasażerów o przesiadkę do jednego autobusu i mimo widocznego przepełnienia odjechali w stronę Chojnic.
       - To przykład nieprawidłowego działania - ubolewa Mieczysław Sabatowski, prezes MZK w Chojnicach. - Z reguły tłok rozładowuje się na przystanku w centrum Charzyków. Gdy tak się nie dzieje, wzywamy dodatkowy autobus. Nie można jednak dopuszczać do ściśnięcia ludzi. Postaram się, by do takich sytuacji nie dochodziło.
       
  By się nie powtórzyło
       
  Wielu ludzi ma jeszcze w pamięci tragedię autobusu PKS w Gdańsku Kokoszkach, który przepełniony, po pęknięciu opony uderzył w drzewo. Zginęły wtedy 32 osoby. Jak widać, naginanie przepisów bezpieczeństwa może prowadzić do tragedii.
       - Często podróżujemy z dziećmi i boimy się o nie - mówili "Pomorskiej" pasażerowie. - Trudno także znieść kilkadziesiąt minut stania w upale.
       
  - Patrole ruchu drogowego okresowo kontrolują także miejskie autobusy - zapewnia rzecznik policji w Chojnicach Tomasz Kąkolewski. - Dowodem tego są zatrzymywane dowody rejestracyjne. Latem policjanci zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo podróżnych. Będą też częstsze kontrole.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!