Ochrona przed fermami?

  Ochrona przed fermami?

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Radni opowiedzieli się za włączeniem wszystkich miejscowości do parku krajobrazowego. Ma to uchronić region przed zakładami zagrażającymi środowisku.
       Do tej pory z Krajeńskiego Parku Krajobrazowego wyłączone były strefy zabudowane. Nie obowiązywały więc w nich przepisy o parku krajobrazowym. Park wystąpił jednak z inicjatywą włączenia tych stref. Będzie to oznaczało, że także na tych terenach obowiązywać będzie pierwszy stopień ochrony przyrody. Jest już akceptacja wojewody, teraz wypowiadają się samorządy leżące w granicy Parku.
       Żyć zdrowiej
       
  Dyrektor Parku Jan Król przekonywał radnych, że jedynie włączenie wszystkich stref zabudowanych do Parku zatrzyma inwestorów mogących szkodzić środowisku. - Rodzi się pytanie, czy żyć dłużej, skromniej i zdrowo, czy krócej i intensywniej - mówił. Podziękował też radzie za wystąpienie przeciwko budowie wielkiej fermy koło Sępólna Krajeńskiego. Zauważył, że na świecie już mówi się o szkodliwości hodowli zwierząt metodą bezściołową. - Dziwię się, że minister środowiska jej nie zabronił - stwierdził.
       Rada Gminy nie miała zastrzeżeń i jednogłośnie przegłosowała uchwałę pozytywnie opiniującą włączenie stref zabudowanych w granice parku. Tylko sołtysi dopytywali, czy Hałabuda uzyskał zgodę na budowę fermy.
       Zrozumienie gminy
       
  - Dobrze się stało, że jest takie zrozumienie gminy. Należy zwracać większą uwagę na ochronę środowiska - powiedział "Pomorskiej" po głosowaniu dyrektor Jan Król.
       Pozytywną opinię do rozporządzenia wydało już Sośno, Kamień Krajeński i Mrocza. Teraz wypowie się jeszcze Sępólno Krajeńskie i Więcbork.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!