W zawieszeniu

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego jest zaskoczony, że strony odwołały się od jego decyzji dotyczącej Fabryki Granulatu Drzewnego "Pellets" w Krojantach. <i>- To niepotrzebne przedłużanie - </i>mówi Jerzy Kolc. <i>- Przez kolejne miesiące sprawa jest w zawieszeniu.
       Przypomnijmy, wybudowanej fabryce "Pellets" w Krojantach na wniosek sąsiadów unieważniono pozwolenie na budowę i warunki zabudowy. Właściciele zażądali odszkodowania od gminy Chojnice i powiatu, bo ich zdaniem budowali zakład zgodnie z wydanymi decyzjami.
       Cztery warunki
       
  Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Chojnicach prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia zrealizowanej inwestycji do stanu zgodnego z przepisami i nakazał "Pelletsowi" przedstawienie dokumentów do 29 lipca. - Skoro nie ma już pozwolenia na budowę i warunków zabudowy, należy przeprowadzić postępowanie naprawcze - wyjaśnia Jerzy Kolc, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Chojnicach.
  - "Pellets" musi dostarczyć dokumentację powykonawczą, opinię oddziaływania na środowisko uzgodnioną z wojewódzkim wydziałem ochrony środowiska, a także przedstawić szczegółowe rozwiązania uzgodnione z tym wydziałem ograniczające negatywny wpływ zakładu na środowisko oraz opinię wójta o zgodności zrealizowanej inwestycji.
       
  Znowu odwołanie
       
  Kolc przyznaje, że jego decyzja nie podlega wykonaniu, bo nie jest ostateczna.
       Strony - zarówno "Pellets", jak i walczący z fabryką granulatu w Krojantach sąsiedzi - odwołały się od jego decyzji do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gdańsku. - A sprawa jest skomplikowana, więc dwa miesiące trzeba czekać, czy wojewódzki inspektor utrzyma, czy uchyli moją decyzję - przypomina Kolc.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!