Zamknięte drzwi

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Małgorzata Kaczmarek jeszcze nie odchodzi z hospicjum, bo rozmowy o przyszłości placówki kontynuowane będą w przyszłym tygodniu.
       rozmowy o hospicjum toczyły się przy drzwiach zamkniętych. Dziennikarze i radny Andrzej Mielke musieli poczekać na oficjalny komunikat po prawie dwugodzinnych rozmowach. Mediom nie udało się wejść, bo uczestnicy spotkania uzgodnili, że chcą rozmawiać bez świadków. - Co tu jest do ukrycia - denerwowali się ci, którzy stali pod drzwiami.
       Woda w usta
       
  W rozmowach wzięły udział dwie wcześniej nieprzewidywane osoby - Jerzy Szczukowski, pełnomocnik dr Małgorzaty Kaczmarek i mecenas Edmund Piękny, który odegrał wielką rolę przy powstawaniu hospicjum.
  Obie lekarki po spotkaniu nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Mówił za nie burmistrz Arseniusz Finster. Najważniejsze jest to, że rozmowy będą kontynuowane w przyszłym tygodniu. Być może pod koniec tygodnia będą mogli wziąć w nich udział także dziennikarze.
       Cień szansy
       
  - Zależy nam na tym, by nie niepokoić naszych pacjentów - mówi dyrektorka NZOZ "Medicor" Barbara Bonna. - Gdybym nie upatrywała cienia szansy w tych rozmowach, nie brałabym w nich udziału - podkreśla Małgorzata Kaczmarek.
       Konflikt pomiędzy dyrektorką hospicjum a jej zastępczynią ds. medycznych trwa nie od dziś. Nieoficjalnie wiemy, że chodzi o formułę działania placówki i jej funkcjonowanie w przyszłości. Lekarki na razie nie mówią wprost, czym różni się ich wizja, stąd więcej jest domysłów niż faktów.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!