Żonkilowy czar

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę chojniczanie mogli wesprzeć hospicjum, kupując "cegiełki", które były biletem wstępu na imprezę w domu kultury. Każdy widz wychodził z papierowym żonkilem.
       Przez cały maj mieszkańcy mogli pomóc hospicjum, przekazując datki w aptekach, w czasie ulicznej kwesty, podczas imprez. W niedzielę czekał ich koncert chóru Gospel z II LO i spektakl "Oskar i Pani Róża" w wykonaniu uczniów tej szkoły.
       Za dotychczasową pomoc dziękowała dyrektorka NZOZ "Medicor" Barbara Bonna, która poinformowała, że dla hospicjum ze zbiórki na Eurogimnazjadzie już kupiono lampę bakteriobójczą, a pieniędzy starczy też na wyposażenie sal.
  - Chorzy z hospicjum oczekują od nas nie minimum, a maksimum - mówił dr Małgorzata Kaczmarek. - Nie wystarczy ich nakarmić i umyć. Trzeba dać im dużo, dużo więcej. Jedna róża jest czasami ważniejsza do kromki chleba.
       
  Potem była uczta dla ducha. Piotr Pawlicki z chórem Gospel z II LO jak zwykle wprawił wszystkich w dobry nastrój, bo murzyńskie pieśni o Bogu mają niepowtarzalny klimat. Trudno było nie wzruszyć się podczas spektaklu raczkującego teatru z II LO, który prowadzi anglista Grzegorz Szlanga. Spektakl "Oskar i Pani Róża", na motywach powieści Schmitta dzięki dobrej grze aktorskiej głównych bohaterów robił wrażenie.
       W hallu na wszystkich czekały papierowe żonkile, które wykonali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Były podziękowaniem za serce dla hospicjum.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!