Do kieszeni

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  51-letni Adam W., dyrektor Ośrodka Leczenia Nerwic przyznał, że brał łapówki. Z dwojgiem innych psychiatrów spowodował, że przez lata groźny przestępca nie trafił do więzienia.
       Sypnęli kolegów?
       
  - Sprawa jest rozwojowa - mówi Mieczysław Orzechowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. - Wszyscy aresztowani złożyli szerokie wyjaśnienia wobec czego spodziewać się można kolejnych aresztowań lekarzy.
       
  Przypomnijmy, przed kilkoma miesiącami Adam W. otworzył przy chojnickim szpitalu Niepubliczny Ośrodek Leczenia Nerwic. Teraz kierować nim będzie mógł jedynie z aresztu. Po zatrzymaniu 3 maja w Kościerzynie lekarki Izabeli W. policjanci stawili się także do Chojnic po Adama W.
       Wyrok to mało
       
  - Śledztwo wszczęto w końcu grudnia - mówi Orzechowski. - Policjanci z wydziału przestępczości zorganizowanej zainteresowali się tym, iż 38-letni diler narkotyków Adam W. mimo kilkunastu wyroków sądowych, wciąż nie trafia do więzienia. Działo się tak, ponieważ płacił łapówki w zamian za wystawianie dokumentów o schorzeniach psychicznych.
       
  Izabela W., od 1998 r do 2004 r., będąc ordynatorem, przyjęła 5 tys. zł, biżuterię, zegarki i inne "prezenty".
       Pożyczka i telewizor
       
  - Z kolei Adam M. od 2001 r. do 2004 r przyjął łapówkę w wysokości 2 tys. zł, telewizor i kompletu wypoczynkowego - informuje rzecznik. - Dodatkowo oskarżony jest o to, że poświadczył w dokumentacji, iż Adam W. był w szpitalu pięć razy. Tymczasem był tam raz. Za to dostał 2 tys. zł oraz 20 tys. "pożyczki".
       
  Trzecim aresztowanym lekarzem jest Lech M., który "zachęcał" Izabelę W. do przyjęcia łapówek.
       Dzięki zatrzymaniom lekarzy, po raz kolejny aresztowano dilera Adama W. To szansa na to, by w końcu trafił tam, gdzie jego miejsce - do więzienia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!