Brąz czy marmur?

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj komitet ds. budowy pomnika Jana Pawła II postanowił zwrócić się do wybitnego artysty, chojniczanina rodem, Janusza Jutrzenki- Trzebiatowskiego, by podjął się wykonania pomnika Papieża.
       Jeśli Jutrzenka-Trzebiatowski odmówi, w dalszym ciągu otwarte są możliwości pozyskiwania do tego dzieła innych chojnickich twórców lub rozpisania konkursu.
       Komitet postanowił, że powstanie odrębne konto, na którym będą gromadzone datki chojniczan. Poza tym na Starym Rynku pojawi się skarbonka, którą wykona firma Tomasza Szycy, gdzie też będzie można wrzucać pieniądze na budowę pomnika.
       Jest trochę grosza
       
  - Na mszy, która odbyła się w Chojnicach w wigilię pogrzebu Ojca Świętego, zebraliśmy 8 tysięcy 695 zł i 91 groszy - poinformował ks. dziekan Jacek Dawidowski. - Były też datki w euro i 100 złotych od anonimowego ofiarodawcy.
       Przypomnijmy, że patronat nad przedsięwzięciem przyjął ks. biskup pelpliński Jan Bernard Szlaga.
       Koncepcja artysty
       
  To już zaczątek na pomnik, ale wiadomo, że może on kosztować wiele więcej. Wiele zależy od tego, z jakiego będzie materiału, choć burmistrz Arseniusz Finster uważa, że brąz to konieczne minimum. W tym jednak względzie ostatnie słowo będzie należało do artysty, który przedstawi swoją wizję.
       Wybrano władze komitetu. Jego pracami będzie kierował członek zarządu powiatu chojnickiego Andrzej Gąsiorowski. Członkami zostali: burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, ks. dziekan Jacek Dawidowski, Piotr Stanke i Maria Eichler.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!