Ostrzegają

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Na kolei znów wrze. Chojniccy związkowcy nie zamierzają siedzieć bezczynnie. Decyzję o strajku podejmie krajowy komitet protestacyjno- strajkowy.
       W gdyńskim wojewódzkim komitecie protestacyjnym są chojniczanie z NSZZ pracowników PKP Cargo. W jego składzie znaleźli się przedstawiciele trzynastu związków zawodowych.
       Jednym głosem
       
  - Po raz pierwszy zdarzyło się, że nasze związki zawodowe przemówiły jednym głosem - zauważa Jerzy Megger, przewodniczący NSZZ Pracowników Cargo w Chojnicach. - To świadczy o sile, ale i zdeterminowaniu.
       
  Na kolei działa 18 związków zawodowych. Również te, których brakuje w komitecie, popierają zgłoszone cztery postulaty. Protestujący wnoszą m.in. o podpisanie umowy przez Urząd Marszałkowski na dofinansowanie regionalnych przewozów pasażerskich w kwocie nie mniejszej niż 27 mln zł.
       Jeżdżą bez umowy
       
  - Mamy połowę maja, a Urząd Marszałkowski nie zawarł dotąd umowy na przewozy regionalne na ten rok - przypomina Megger. - Umowy nie ma, bo brakuje porozumienia o dofinansowaniu.
       
  Związkowcy nie zamierzają się również zgodzić na marnotrawienie pieniędzy, jakim jest ich zdaniem tworzenie spółek naprawy i rewizji wagonów. - Podobnych przykładów bezsensowności urzędników mamy nadmiar - mówią chojniccy kolejarze.
       Kiedy blokada?
       
  Budynki kolejowe w Chojnicach są już oflagowane. Teraz od krajowego komitetu protestacyjno-strajkowego zależy - czy i kiedy w Chojnicach blokowane będą tory. - Sądzimy, że w ten weekend strajku generalnego jeszcze nie będzie - mówią kolejarze. - Będziemy dążyć do tego, żeby blokady nie zaskoczyły naszych pasażerów i nie naraziły ich na kłopoty.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!