Chcemy pana Leszka

  Chcemy pana Leszka

  Tekst i fot. ALEKSANDER KNITTER

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Chcemy pana Leszka
  Gimnazjaliści z Silna wczoraj przystąpili do strajku. Po namowach byłego dyrektora Leszka Peplińskiego - w obronie którego strajkowali - poszli jednak na lekcje.
  Chcemy pana Leszka
       Kilkanaście minut przed 8.00 uczniowie wyjęli flagi i transparenty. Postanowili, że do szkoły tego dnia nie pójdą, bo w takich warunkach nie można się uczyć. - Jak my mamy się uczyć, gdy co chwilę zmienia nam się dyrektora. Nowa pani dyrektor jest zaledwie kilka dni i już zwalnia nam nauczycieli i wychowawców - krzyczeli uczniowie. - Gdzie jest pan wójt? Boi się nas? Co on sobie myśli. My się nie damy i wywieziemy wszystkich na taczkach.
       
  Wygwizdali
       Uczniowie zaprotestowali, bo zwolniono ośmiu nauczycieli. Powołana kilkanaście dni temu dyrektorka szkoły Elżbieta Jażdżewska próbowała interweniować, ale została wygwizdana i usłyszała, by nie ... ściemniała. - Jestem zdenerwowana, nie spodziewałam się takiej reakcji. Przez te kilka dni, które tu jestem, nic nie wskazywało na to, że dojdzie do takiej sytuacji. Część nauczycieli musi po prostu ze szkoły odejść, niektórym skończyły się umowy - tłumaczyła. Dyrektorka dziwiła się, skąd uczniowie mają taką wiedzę o zwolnieniach. Nie wiedziała też, czy uczniom grożą jakieś sankcje za strajk.
       Kilkanaście minut po 8.00 uczniowie weszli do szkoły.
       Wkroczy kuratorium?
       Nauczyciele z Silna domagali się też zwołania rady pedagogicznej, podczas której chcieli wręczyć pismo o odwołanie Jażdżewskiej z funkcji. - Nie chcę się wypowiadać. Nie ja organizowałem ten strajk, a jedynie mogę powiedzieć, że cieszę się z tego, że tyle osób mnie popiera - stwierdził Pepliński.
       Wójt Zbigniew Szczepański powiedział "Pomorskiej", że z pewnością kwestią odpowiedzialności niektórych nauczycieli za wydarzenia w szkole zajmie się gdańskie kuratorium.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak