Wspierać czyściochów

  Wspierać czyściochów

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Radni przyjęli program budowy i finansowania przydomowych oczyszczalni ścieków oraz szczelnych zbiorników bezodpływowych. W praktyce chcą udowodnić, że stawiają na ekologię.
       Program powstał po to, by ograniczyć ilość odprowadzanych nieoczyszczonych ścieków socjalno-bytowych bezpośrednio do gruntu lub wód, co staje się przyczyną ich degradacji. Ma stanowić alternatywę dla zagospodarowania ścieków na obszarach, gdzie budowa kanalizacji sanitarnej jest niemożliwa lub ekonomicznie nieuzasadniona. Chodzi zaś o to, by poprawić stan środowiska w gminie Chojnice.
       Najładniejsza
       
  Wójt Zbigniew Szczepański niejednokrotnie nazywa swoją gminę najpiękniejszą w Polsce, chce, by była także najczystsza. Stąd pomysł pomocy dla tych, którzy wyposażą posesje w przydomowe oczyszczalnie ścieków lub szczelne bezodpływowe zbiorniki na ścieki. By skorzystać z dofinansowania, trzeba złożyć wniosek do urzędu z określeniem lokalizacji inwestycji.
       Ile kasy?
       
  Program będzie finansowany z gminnego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Zakłada dofinansowanie w wysokości 1,5 tys. zł dla każdego wnioskującego, jednak nie więcej niż 50 proc. kosztów inwestycji.
       Wypłata nastąpi w ciągu trzech miesięcy po całkowitym zakończeniu inwestycji, a jej warunkiem jest realizowanie budowy zgodnie z obowiązującym prawem. Trzeba m.in. przedłożyć faktury i potwierdzenie zakończenia prac oraz funkcjonowania urządzenia wydane przez Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!