Przeboje w autobusie

  Przeboje w autobusie

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Do redakcji przyszedł ojciec skontrolowanego w październiku ub.r. w autobusie MZK. Opowiedział, że kontroler potraktował jego syna po chamsku i nie poniósł żadnej kary
       Opluł kurtkę
       
  - W październiku mój syn jechał autobusem na linii dworzec-szpital - informuje Czytelnik. - Gdy doszło do kontroli biletów, poprosił o okazanie identyfikatora. Kontroler wyzwał go obraźliwie, a po wyjściu z autobusu ordynarnie się do niego odzywał. Powiedział, że "mu wpierdoli", jak go spotka i opluł mu kurtkę.
       
  Są świadkowie. Po tym zdarzeniu kierownik "Arsena" zawiesił kontrolera. Po czasie, okazało się jednak, że niewłaściwego.
       Pomyłka i co dalej?
       
  - Zauważyłem, że w piśmie do firmy pomyłkowo pomyliłem datę - mówi chojniczanin. - Powiadomiłem o tym "Arsen" i wówczas przywrócono go do pracy, ale temu, który rzeczywiście źle potraktował mojego syna nic się nie stało.
       
  Jakie było zdziwienie w rodzinie chłopaka, gdy pocztą przyszło wezwanie do zapłaty. - Dowiedzieliśmy się, że syn rzekomo 20 marca o 7,46 jechał autobusem linii nr 1 - opowiada ojciec. - A to przecież niemożliwe, bo nocą o 3.00 wrócił z Niemiec, poszedł spać i rano z całą rodziną poszliśmy do kościoła. To totalne nieporozumienie.
       
  Konieczna konfrontacja
       
  O wyjaśnienie zwróciliśmy się do prezesa MZK Mieczysława Sabatowskiego. - Jeżeli ta relacja jest prawdziwa, to będziemy domagać się zwolnienia tego kontrolera. - Uważam jednak, że ten pan musi przede wszystkim wszystko nam dokładnie wyjaśnić.
       
  Prezes mówi, że nie wyklucza konfrontacji. - Racja może leżeć po środku - mówi. - Przed podjęciem decyzji trzeba wszystko dokładnie zbadać.
       
  Sabatowski ubolewa, że takie sprawy załatwiane są przez media. - Jeżeli dochodzi do takich sytuacji, to trzeba najpierw interweniować w firmie. Dopiero gdy odpowiedź jest odmowna należy przyjść do nas i wyjaśniać z nami.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!