Rącza Gazela

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Miejskie Wodociągi dostały wyróżnienie gazety "Puls biznesu" - zostały uhonorowane tytułem "Gazela Biznesu".
  Rącza Gazela

  ©Aleksander Knitter

       Spółka z Chojnic była jedyną firmą wodociągową, która sięgnęła po laur w tym rankingu. Znajduje się na 74. miejscu w województwie pomorskim, gdy chodzi o wzrost sprzedaży, na 1024. w Polsce.
       - Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy - mówi prezes MW Tomasz Klemann. - Do tego stopnia była to dla nas niespodzianka, że nie pojechaliśmy na galę.
       
  Mają zysk
       
  Niedawno odbyło się zgromadzenie zwyczajne MW, które oceniło ostatni rok działalności rady nadzorczej i zarządu spółki. Obydwa organy uzyskały skwitowanie. Bilans badał biegły rewident, a konkluzja jest taka, że byt spółki nie jest zagrożony. Poprawiły się wskaźniki - m.in. wydajności i efektywności.
       W minionym roku zbudowano ponad 3 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Spółka inwestowała w obiekty - m.in. pod dachem są już jej samochody na pl. Piastowskim, pomalowana ma być elewacja głównej siedziby i urządzony plac manewrowy. Na przeróbkę czeka kotłownia na Zielonej. Do zmodernizowania jest też przepompownia w Karolewie. W sumie inwestycje pochłonęły 2 mln 140 tys. zł. Zysk zaś wyniósł ponad 200 tys. zł.
       Do awarii po południu
       
  Zdaniem prezesa, spółka ma się coraz lepiej. Zmienia się w niej struktura zatrudnienia, wchodzą nowe technologie, postępuje automatyzacja. W wyniku restrukturyzacji dziesięciu pracowników przejdzie do działu mechaniczno-transportowego, gdyż firmie marzy się rozwijanie usług zewnętrznych, również po 15.00, np. usuwanie awarii nie tylko w Chojnicach.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!