Nieobecna opozycja

  Nieobecna opozycja

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Arseniusz Finster uzyskał w sobotę absolutorium jednomyślną decyzją radnych. Stało się tak, bo opozycja nie uczestniczyła w sesji.
       Przypomnijmy - sesja absolutoryjna miała się odbyć w miniony poniedziałek. Ze względu na śmierć Jana Pawła II radni odstąpili od zamysłu jej przeprowadzenia i poprzestali na modlitwie. Umówili się, że spotkają się w sobotę. Tymczasem - już po ustaleniu terminu sesji - radni opozycji po raz kolejny poprosili o jej przełożenie. Jak tłumaczyli, powodem jest trwanie żałobnych uroczystości po śmierci Jana Pawła II. Na sobotnią sesję zjawił się tylko Marcin Wenta.
       Biernie
       
  Zapowiedział, że w związku z nieobecnością kolegów z Wyborczego Forum Samorządowego i brakiem upoważnienia do ich reprezentowania będzie biernie uczestniczył w sesji. Jak się od niego dowiedzieliśmy, Andrzej Mielke, szef klubu WFS przebywał jeszcze w Rzymie, a Zdzisław Januszewski i Sławomir Rząska w sobotę pojechali na uroczystości związane ze śmiercią Jana Pawła II do Pelplina. Wenta mógł być na sesji tylko do 12.30, bo musiał uczestniczyć w pogrzebie pierwszego prezesa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Chojnicach - Leona Galikowskiego.
       Tym sposobem opozycja nie wzięła udziału w głosowaniu nad absolutorium.
       Wszyscy za
       
  Burmistrz Arseniusz Finster ubolewał, że mówi w próżnię, a bardzo chciał przypomnieć kolegom z opozycji, o ile rzeczy był posądzany i co mu zarzucano. Zarzuty - różnego rodzaju - nie potwierdziły się. Burmistrz uzyskał zarówno pozytywną opinię komisji rewizyjnej, jak i Regionalnej Izby Obrachunkowej, która jednakowoż wytknęła, że organ kontrolny Rady Miejskiej za bardzo się skupił na legalności działania burmistrza, a nie na celowości i gospodarności jego przedsięwzięć.
       W efekcie szesnastoma głosami za, przy ani jednym przeciw i ani jednym wstrzymującym burmistrz uzyskał absolutorium.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak