Bój o unijne

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wiadomo już, że aż 12 samorządów złożyło do Urzędu Wojewódzkiego wnioski o pieniądze unijne. Dla gminy nie jest to pomyślna wiadomość.
       Przypomnijmy, czerszczanie chcieliby z pieniędzy UE do 2008 r. wybudować sieć wodociągową i kanalizacyjną z Czerska przez Łąg aż do Czarnej Wody.
       Siedmiokrotne przebicie
       
  Złożony wniosek obejmował również sołectwo Lipki, ulicę Klaskawską w Czersku, a także sieć z miasta przez Malachin do Mokrego i do sołectwa Krzyż.
  Samorządowcy wystąpili z wnioskiem wspólnie z samorządem Czarnej Wody. - Suma zgłoszonych wniosków aż siedmiokrotnie przewyższa pieniądze do pozdziału - informuje Przemysław Biesek, sekretarz gminy w Czersku. - Do dyspozycji jest 11,5 mln, a tylko my złożyliśmy wniosek na 10,8 mln zł.
       
  Nie zawieszają broni
       
  Czerszczanie deklarują jednak, że nie zawieszają broni i zrobią, ile mogą, by uzyskać fundusze. Bez dotacji budowa infrastruktury nie będzie możliwa. Całość zadania opiewa na kwotę 18 mln zł. - Teraz dokonano oceny formalnej i poproszono nas o uzupełnienie dokumentów - mówi Biesek.
       Do podjęcia decyzji jeszcze długa droga. W kwietniu obradować będzie panel ekspertów, a następnie weryfikacją wniosków zajmie się Pomorski Komitet Sterujący. Ostateczna decyzja należeć będzie oczywiście do zarządu województwa. Czerszczanie liczą na skuteczny lobbing radnego województwa Andrzeja Grzyba.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!