Będą protestować

  Będą protestować

  Grzegorz Fryca

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Burzliwy przebieg miało środowe zebranie sołeckie w Krojantach. Sołtys i rada sołecka wraz z wójtem znaleźli się w krzyżowym ogniu pytań. Wiele gorzkich słów padło w sprawie budowy anteny telefonii komórkowej.
       Po naszym artykule wśród mieszańców Krojant zawrzało, szczególnie zbulwersowani są ci, którzy graniczą z działką sołtysa Mariana Żalikowskiego. Przedsiębiorczy włodarz wsi zapragnął postawić na własnej działce maszt telefonii komórkowej. Uzyskał nawet wstępną zgodę Polkomtelu i ofertę wykupu działki przez gminę. Wystąpił jednak mały, ale istotny problem - zapomniał poinformować sąsiadów.
       Jak się dowiedzieliśmy, to że maszt będzie stał w Krojantach, jest pewne, gdyż operatorzy chcą tu załatać dziurę w zasięgu i od roku prowadzą pomiary.
       - Maszt będzie wysoki na pięćdziesiąt metrów, a promieniowanie będzie powyżej domów i nikomu nie zaszkodzi - wyjaśniał Zdzisław Stormann, dyrektor wydziału budownictwa i gospodarki przestrzennej w Urzędzie Gminy.
       Niestety, Stormann nie potrafił wyjaśnić, czy szeroka na piętnaście metrów działka uchroni sąsiadów przed ewentualnym przewróceniem kolosa.
       - Gdy w pobliżu stanie maszt, nasze działki staną się bezwartościowe, a zyska tyko sołtys - zwracali uwagę mieszkańcy.
       - Nie ma tu żadnych układów gmina-sołtys - odpierał zarzuty wójt Zbigniew Szczepański. - Wobec tego czekam na nową propozycję lokalizacyjną.
       
  Na pytanie, czy wójt postawiłby sobie maszt koło domu, odpowiedział. - Ze względu na stan zdrowia - tak, ze względu na estetykę - nie.
       Nasi czytelnicy mieszkający w Krojantach poinformowali nas wczoraj, że zbiorą 40 podpisów pod wnioskiem o zmianę lokalizacji masztu i prawdopodobnie złożą je już dziś w urzędzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak