Torpedowanie interesu?

  Torpedowanie interesu?

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czy w "Deco-Art" naprawdę źle traktuje się pracowników, jak twierdzi jeden z naszych Czytelników?
       Boją się mówić?
       
  - Ludzie boją się cokolwiek mówić, ale nie mają tam dobrze - mówił Czytelnik. - Pracują po kilkanaście godzin, a stawka za godzinę to jedyne 3 zł.
       
  Spotkaliśmy się z właścicielem firmy Dariuszem Gliszczyńskim. - To niedorzeczne - powiedział. - Gdy zadzwoniliście do mnie, nie mogłem zrozumieć, jak można cokolwiek takiego mówić. To nie jest prawda. Jeżeli ktoś jest niezadowolony, to wypadałoby, żeby przyszedł z tym najpierw do mnie.
       
  Mała z perspektywami
       
  "Deco-Art" to na razie mała firma, zatrudnia 14 osób, ale Gliszczyński chce ze swym niemieckim wspólnikiem inwestować dalej. I niewykluczone, że w bliskiej przyszłości pracę znajdzie tu o wiele więcej osób. Wyrabiają dekoracyjne przedmioty z metalu, nie mają problemów ze zbytem. - Nabywców mamy w Kanadzie, Ameryce, Szwajcarii - mówi Gliszczyński. - Teraz przygotowujemy się na hiszpańskie i francuskie rynki. Inwestujemy według naszych możliwości i nie rozumiem tych zarzutów.
       
  Właściciel zdementował, jakoby pracownicy otrzymywali tak niskie pensje, i by to udowodnić, sięgnął do teczek osobowych. Pokazał umowy o pracę. Niedawno zakończyła się kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Gliszczyński twierdzi również, że bywa, iż pracownicy pracują dłużej. Ale odbywa to się zawsze w formie nadgodzin, za obopólnym porozumieniem i ma związek z większymi zleceniami.
       Licząca się firma
       
  - Były pewne zalecenia, ale kontrolerzy byli pod wrażeniem, że w tak krótkim czasie z niczego udało się nam tyle zrobić - twierdzi właściciel. - Niebawem chcemy wybudować dwie hale - jedną do produkcji, drugą na pakowalnię.
       
  Gliszczyński chce w Malachinie inwestować, ale marzą mu się nieco lepsze relacje. - Mógłbym przenieść firmę do Chojnic, skąd pochodzę - mówi. - Tu mi się jednak podoba, mam piękne położenie - w lesie. Nie chcę mówić o liczbach, ale w przyszłości może tu powstać licząca się na rynku firma.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Pomorska.pl poleca

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Nowe grzechy - spowiedź należy uzupełnić [lista]

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Kujawsko-Pomorska Lista Płac 2016

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!

  Pracujesz, balujesz! Dołącz do naszego zespołu!