Torpedowanie interesu?

  Torpedowanie interesu?

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czy w "Deco-Art" naprawdę źle traktuje się pracowników, jak twierdzi jeden z naszych Czytelników?
       Boją się mówić?
       
  - Ludzie boją się cokolwiek mówić, ale nie mają tam dobrze - mówił Czytelnik. - Pracują po kilkanaście godzin, a stawka za godzinę to jedyne 3 zł.
       
  Spotkaliśmy się z właścicielem firmy Dariuszem Gliszczyńskim. - To niedorzeczne - powiedział. - Gdy zadzwoniliście do mnie, nie mogłem zrozumieć, jak można cokolwiek takiego mówić. To nie jest prawda. Jeżeli ktoś jest niezadowolony, to wypadałoby, żeby przyszedł z tym najpierw do mnie.
       
  Mała z perspektywami
       
  "Deco-Art" to na razie mała firma, zatrudnia 14 osób, ale Gliszczyński chce ze swym niemieckim wspólnikiem inwestować dalej. I niewykluczone, że w bliskiej przyszłości pracę znajdzie tu o wiele więcej osób. Wyrabiają dekoracyjne przedmioty z metalu, nie mają problemów ze zbytem. - Nabywców mamy w Kanadzie, Ameryce, Szwajcarii - mówi Gliszczyński. - Teraz przygotowujemy się na hiszpańskie i francuskie rynki. Inwestujemy według naszych możliwości i nie rozumiem tych zarzutów.
       
  Właściciel zdementował, jakoby pracownicy otrzymywali tak niskie pensje, i by to udowodnić, sięgnął do teczek osobowych. Pokazał umowy o pracę. Niedawno zakończyła się kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Gliszczyński twierdzi również, że bywa, iż pracownicy pracują dłużej. Ale odbywa to się zawsze w formie nadgodzin, za obopólnym porozumieniem i ma związek z większymi zleceniami.
       Licząca się firma
       
  - Były pewne zalecenia, ale kontrolerzy byli pod wrażeniem, że w tak krótkim czasie z niczego udało się nam tyle zrobić - twierdzi właściciel. - Niebawem chcemy wybudować dwie hale - jedną do produkcji, drugą na pakowalnię.
       
  Gliszczyński chce w Malachinie inwestować, ale marzą mu się nieco lepsze relacje. - Mógłbym przenieść firmę do Chojnic, skąd pochodzę - mówi. - Tu mi się jednak podoba, mam piękne położenie - w lesie. Nie chcę mówić o liczbach, ale w przyszłości może tu powstać licząca się na rynku firma.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)