Do własnej kieszeni

  Do własnej kieszeni

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czerska policja prowadzi dochodzenie w sprawie Macieja Z. Mężczyzna będąc agentem ubezpieczeniowym firmy "Samopomoc", systematycznie kradł pieniądze klientów.
       Co najmniej rok
       
  Oszust działał co najmniej rok. Prawda wyszła, gdy do centrali firmy ubezpieczeniowej zaczęły wpływać skargi niezadowolonych czerszczan. - Firma przeprowadziła kontrolę i sygnały się potwierdziły - mówi Tomasz Kąkolewski, oficer prasowy chojnickiej policji. - Jak dotąd wiemy, że jest około trzydziestu pokrzywdzonych.
       
  Teraz policja przeprowadza analizę zawartych umów. Maciej Z. oszukiwał w różnoraki sposób. Bywało, że ktoś wpłacał mu składkę OC i NW, a on odprowadzał do firmy tylko tę pierwszą.
       Jak to było możliwe?
       
  Są też przypadki wystawiania dwóch umów - fałszywej dla ubezpieczonego i drugiej - prawdziwej do firmy. - Ta pierwsza umowa zawarta była na cały rok, a druga na pół - informuje Kąkolewski. - W tej sytuacji oszust zatrzymywał dla siebie połowę otrzymanych pieniędzy.
       
  Bywało również, że agent wystawiał miesięczne zaświadczenie. Utwierdzał swych klientów w przekonaniu, że ma ono wiążącą moc. Tym, którzy przychodzili do niego i prosili o jej przedłużenie i wystawienie polisy, mówił, że nie wpłynęły do niego druki i wypisywał kolejne zaświadczenie.
       Na kilka tysięcy
       
  Niewykluczone, że sprawa będzie rozwojowa i zgłoszą się kolejni pokrzywdzeni. Z pewnością ci, którzy mieli jakikolwiek kontakt z Maciejem Z., powinni dokładnie przejrzeć całą swą dokumentację. Obecnie według wstępnych szacunków oszust skasował do własnej kasy kilka tysięcy złotych. Dokładną kwotę poznamy jednak, gdy zostanie zakończone dochodzenie, a prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak