Są na swoim

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W ostatnim kwartale aż czterdzieści osób skorzystało z dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Pracy i rozpoczęły własną działalność gospodarczą.
       Fryzjerzy i nie tylko
       
  Program kosztował 416 tys. zł. Powstały zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Ktoś postawił na renowację mebli. Inni zdecydowali się na usługi dekarsko-blacharskie, remontowo-budowlane, stolarsko-ciesielskie czy mechanikę pojazdową. Dzięki dotacjom otwarto również sklepy, powstała firma specjalizująca się w reklamie wizerunku firm.
  Bezrobotni otrzymali dotację w wysokości nieprzekraczającej 500 proc. przeciętnego wynagrodzenia, czyli 1,3 tys. zł. Zostali zobowiązani do prowadzenia działalności gospodarczej przez okres co najmniej 12 miesięcy oraz udokumentowania i rozliczenia wydatkowanych środków. To bardzo korzystna forma, wcześniej bezrobotni otwierający własne firmy otrzymywali pożyczkę, a działalność musieli prowadzić przez dwa lata.
       75 miejsc pracy
       
  - Liczymy, że firmy utrzymają się na rynku - mówi Wojciech Adamowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chojnicach. - Być może uda im się także stworzyć w przyszłości nowe miejsca pracy.
       
  Za 460 tys. zł. utworzono również 75 miejsc pracy dla bezrobotnych. Refundację otrzymali w wysokości nieprzekraczającej 300 proc. przeciętnego wynagrodzenia, tj. 6 tys. 800 zł. Pracodawcy stworzyli nowe stanowiska w zawodach: asystent dyrektora agencji, asystent radcy prawnego, księgowa, pracownik administracji, recepcjonista, sprzedawca, stolarz, pakowacz, pilarz, kelner, kucharz, mechanik i kierowca. - Łącznie na dwa programy skierowane do bezrobotnych i pracodawców przeznaczono 877 tys. zł - mówi Adamowicz. - Średni koszt jednego miejsca pracy to 7, 6 tys. zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Co Tadeusz Rydzyk sprzedaje w swoim sklepie? [zdjęcia]

  Co Tadeusz Rydzyk sprzedaje w swoim sklepie? [zdjęcia]

  Koronowo z lotu ptaka [zdjęcia i wideo z drona]

  Koronowo z lotu ptaka [zdjęcia i wideo z drona]

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)