Wspólny interes

  Maria Eichler

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Duńczycy zaproponowali samorządowcom z Człuchowa, Lęborka i Chojnic wspólne działania na rzecz utworzenia Centrum Wiedzy Operacyjnej, które ma przyciągać inwestorów.
       Samorządowcy gościli pod koniec listopada w Maribo w Danii na konferencji poświęconej Centrum. W Danii instytucja ta już istnieje w Nakskov i działa jako spółka. Pomaga rozeznać rynek inwestorom, pozyskuje ich.
       Partner za morzem
       
  Teraz chodzi o to, by znaleźć partnera m.in. w Polsce, a konkretnie - w Pomorskiem - w Człuchowie, Lęborku i Chojnicach.
  Jeszcze na razie trudno cokolwiek powiedzieć, w jakiej formule będzie pracowała filia Centrum, być może w urzędach na bazie biur integracji europejskiej. O tym, że Centrum jest potrzebne, świadczyć może choćby fakt, że duńskich firm przybywa w Polsce z każdym rokiem. Jeszcze do niedawna było ich tylko kilka, dziś jest ponad 600.
       Filia w Człuchowie?
       
  Filia Centrum najpewniej powstanie w Człuchowie, bo w tym rejonie duńskie firmy już są. Samorządowcy z gmin w Pomorskiem chcą się w niedługim czasie spotkać i omówić szczegóły przedsięwzięcia, by jak najszybciej nawiązać współpracę z Nakskov.
       - Wierzymy, że warto się w to zaangażować - mówi wójt Zbigniew Szczepański, jeden z uczestników chojnickiej delegacji. - Polacy i Duńczycy mają w tym wspólny interes.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!