Z gołębiami przez życie

  Z gołębiami przez życie

  ANNA KLAMAN

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W sobotę w domu kultury hodowcy gołębi pocztowych z czerskiego oddziału świętowali 75-lecie. Dla kilkudziesięciu pasjonatów była to ważna chwila.
       Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele p.w. św. Marii Magdaleny. Następnie hodowcy przemaszerowali do domu kultury w towarzystwie strażackiej orkiestry. Hodowcy gołębi są z druhami zaprzyjaźnieni, ich siedziba mieści się tuż przy remizie. Niektórzy z ochotników OSP zajmują się również gołębiami.
       Cieszono się z ufundowanego z okazji jubileuszu sztandaru, dziękowano sponsorom i ludziom dobrej woli. To pierwszy sztandar na Pomorzu. Wykonali go zasłużeni czerscy hodowcy - Urszula i Marek Lipińscy.
       Na uroczystości obecni byli m.in. prezes zarządu Pomorza Środkowego Piotr Zdanowicz i przewodniczący regionu północnego Edward Gajdowski. Odczytano list z gratulacjami od prezydenta związku.
       Czerski oddział powstał w 1929 r. i nosił wówczas nazwę "Orzeł". Obecnie liczy 60 członków. Działają dwie sekcje - czerska i śliwicka. Ta ostatnia jest niezwykle prężna, a w sobotę wiele pucharów odbierali własnie hodowcy z gminy Śliwice.
       Hodowcy gołębi pocztowych przeżywają mocno każde występy swoich skrzydlatych pupili. Cieszą się, gdy osiągają dobre wyniki w lotach i zajmują pierwsze miejsca w klasyfikacjach. Ile tej radości jest, można było się przekonać, obserwując w sobotę jak hodowcy kroczą po dyplomy uznania i pucharami w kategorii gołębi starych i młodych. Wielu z nich do prezesa czerskiego oddziału Pawła Karczyńskiego musiało podchodzić wielokrotnie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!