Kasa na muzeum

  (kl)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po deklaracji burmistrza Czerska los stałej ekspozycji muzealnej w Odrach jest niezagrożony. W muzeum liczą każdy grosz, poprosili o finansowe wsparcie samorząd.
       - Dyrektor muzeum Janina Cherek od dwóch lat interweniowała, że nie może ponosić wszystkich kosztów - mówi Przemysław Biesek, sekretarz Urzędu Miejskiego w Czersku - Już w poprzednim roku prosiła samorząd o fundusze. Teraz ponowiła wniosek.
       
  Komisja w Odrach
       
  W czwartek komisja budżetu Rady Powiatu wyjechała więc do Odrów.
  Jej członkowie razem ze starostami, burmistrzem Czerska i dyrektorką muzeum obejrzeli wystawę, a następnie rozmawiali o finansach w Urzędzie Miejskim w Czersku. Muzeum ma rocznie do dyspozycji 600 tys. zł dotacji. Utrzymanie filii w Odrach wynosi 16 tys. zł. Wpływy z biletów to 3 tys. zł. Muzeum musiało więc dotąd corocznie wykroić z budżetu 13 tys. zł. - Burmistrz zadeklarował, że będzie ponosił koszty dzierżawy lokalu - informuje sekretarz. - Starostowie zapewnili natomiast, że ekspozycja w Odrach z pewnością będzie utrzymana.
       
  Archeologia dla każdego
       
  Pomoc zadeklarował również nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk Ireneusz Bojanowski.
       Przypomnijmy, w Odrach od kilku lat jest stała ekspozycja muzealna. Można tam obejrzeć przedmioty wydobyte z cmentarzyska w Rezerwacie Archeologicznym "Kręgi Kamienne". Kobiety ze szczególną ciekawością oglądają biżuterię Gotów. W roku poprzednim ekspozycję w Odrach odwiedziło 3 tys. osób, a do września tego roku prawie 2 tys. osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.pomorska.pl!