Fotka pirata

  (kl)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Chojnicka policja dzięki fotorapidowi i wideorejestratorowi nałożyła we wrześniu na piratów drogowych mandaty na kwotę 26 tys. zł Komendant powiatowy zwrócił się do sołtysów, by podali miejsca, gdzie powinny być przeprowadzone kontrole.
       Skuteczne kontrole
       
  Oba urządzenia pracowały przez 48,5 godziny. Samochód nieoznakowany wyposażony w wideorejestrator przejechał w tym czasie 690 kilometrów. Ujawniono 112 wykroczeń, z czego najwięcej dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W 12 przypadkach były to wykroczenia polegające na przejechaniu linii ciągłej, tyle samo dotyczyło nieprawidłowego wyprzedzania.
  Dzięki fotorapidowi stwierdzono 197 wykroczeń. Do chwili obecnej zakończono 89 spraw - 39 w drodze postępowania mandatowego (7 tys. 700 zł), a w 50 sprawach skierowano wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego. Rekordzista przekroczył prędkość o 60 kilometrów.
       Apel do mieszkańców
       
  - Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje w sekcji prewencji i ruchu drogowego KPP w Chojnicach - mówi oficer prasowy Tomasz Kąkolewski. - Chcemy wyjść do społeczeństwa, uznając że ludzie mają większą wiedzę na temat uciążliwych piratów drogowych. Nasza analiza opiera się głównie o miejsca, w których zdarzają się kolizje i wypadki drogowe.
       
  Telefonować można pod nr 395 62 00 lub 395 62 01. Można również łączyć się za pośrednictwem telefonów alarmowych 997 i 112. Swoją drogą dobrze by było, gdyby policja użyła obu urządzeń na ulicy Dworcowej w Czersku. Od miesięcy mieszkańców terroryzuje tam znany policji z imienia i nazwiska motocyklista.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!

  Ada Fijał i jej sposób na promienny wygląd. Zobacz!