Z ograniczoną rolą

  Z ograniczoną rolą

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Pracownicy czerskiej ubojni Zakładów Mięsnych Andrzeja Skiby obawiają się o utratę pracy. Dotarły do nich słuchy, że przedsiębiorca zamierza wybudować nowoczesną ubojnię w Chojnicach, a ich miejsce pracy chce zlikwidować.
       Nowa za dwa lata
       
  By przekonać się, czy informacje są prawdziwe, zapytaliśmy o plany właściciela przedsiębiorstwa Andrzeja Skibę. - To nie do końca tak - odpowiada. - Rzeczywiście, za dwa, trzy lata chcę zainwestować w nową ubojnię, bo ta nie ma możliwości rozwoju. Nie oznacza to natomiast, że zatrudnieni stracą pracę.
       
  Właściciel deklaruje, że część spoza Czerska znajdzie zatrudnienie w Chojnicach, a czerszczanie mogą liczyć na zajęcie w miejscowej ubojni, w której będą wykonywane specjalistyczne prace. - Ubojnia w Czersku nie będzie zlikwidowana, choć docelowo będę ograniczać jej rolę. Podstawowy ubój będzie gdzie indziej - podkreśla Skiba.
       Najważniejsza praca
       
  W czerskiej ubojni Andrzeja Skiby pracuje kilkadziesiąt osób. Są zadowoleni z pracy i liczą, że nie sprawdzą się pogłoski, iż przyjdzie im wkrótce pożegnać się z pracodawcą. Chojnicki przedsiębiorca w Czersku zainwestował przed pięcioma laty, działalność prowadzi w dawnym majątku PSS. Ubój prowadzony jest na obszarze zabudowanym. Nie da się ukryć, że nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z takiego sąsiedztwa. Nosem kręcą szczególnie latem. Choć wydaje się, że dawno przyzwyczaili się do codziennego widoku ciężarówek ze świniami wiezionymi na ubój i doceniają, że dzięki temu ktoś ma pracę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Jesteś kibicem Zawiszy Bydgoszcz? Rozwiąż quiz!

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Test MultiSelect. Dostałabyś się do policji?

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak

  Zawsze lubiłam mocny makijaż - Karolina Szostak