Czytelnicy i bibliotekarze z Brus, Czerska i Rytla wybrali...

  Czytelnicy i bibliotekarze z Brus, Czerska i Rytla wybrali się na rajd rowerowy

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czytelnicy i bibliotekarze z Brus, Czerska i Rytla wybrali się na rajd rowerowy
  1/52

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Nadesłane

  W sobotę odbył się integracyjny rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz" w ramach ogólnopolskiej akcji. Organizatorem rajdu były trzy biblioteki z Rytla, Czerska i Brus
  Współorganizatorem sobotniej imprezy było Nadleśnictwo Czersk. Metą tegorocznego rajdu rowerowego był plac przy jeziorze w leśnictwie Giełdon. Zaraz po tym konkursie wybrano najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu. Najmłodszą okazała się Basia Kroplewska z Rytla, a najstarszym Edmund Krzoska z Brus. Nagrody w tym konkursie ufundowało Nadleśnictwo Czersk.
  Kolejnymi konkursami mającymi na celu integrację i zapoznanie się uczestników z Brus, Czerska i Rytla było przeciąganie liny. Ten konkurs wszystkim uczestnikom przysporzył mnóstwo uśmiechu.

  Najpierw rywalizowały między sobą dzieci, a następnie dzieci i dorośli. Szala zwycięstwa przeciągała się raz na jedną, raz na drugą drużynę. Nie mniej radości przyniósł kolejny konkurs skoki w workach. Dziewięcioosobowe drużyny zaciekle rywalizowały ze sobą. W kategorii dzieci-dzieci oraz dzieci-dorośli. Podobnie było z kolejnym konkursem chodzenie na szczudłach. Za udział w każdym konkursie zarówno dzieci, jak i dorośli otrzymywali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, aby miło wspominać spotkanie.
  Pomiędzy konkursami, Pan Karol, pracownik Ośrodka Kultury w Rytlu zabawiał dzieci różnymi zabawami animacyjnymi. Uśmiech i zadowolenie najmłodszych uczestników świadczyło o dobrej zabawie.

  http://www.pomorska.pl/wiadomosci/chojnice/g/tak-wygladaja-nowe-chojnickie-autobusy-wkrotce-beda-jezdzic-dla-mzk-zdjecia,13247570,29539052/

  Jedną z atrakcji na spotkaniu był pokaz udzielania pierwszej pomocy przez ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej z Rytla: Sławomira Wozińskiego i Mariusza Śledzia. Nie mniejszą atrakcją była kąpiel w Jeziorze Trzemeszno. Konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika zakończył się ogromnym sukcesem, ponieważ wybrano aż czworo dzieci ubranych najbardziej na pomarańczowo, a byli nimi: Michał Machajewski, Antoni Czapiewski, Martyna Knopik oraz Paweł Majer.

  Natomiast wśród dorosłych wybrano Barbarę Pasiekę z Rytla oraz Natalią Landowską z Brus. Po wielu konkursach, udanej integracyjnej zabawie, wspólnym posiłku, ufundowanym przez Nadleśnictwo Czersk, smakowitych drożdżówkach oraz słodyczach uczestnicy Odjazdowego bibliotekarza z Rytla, Czerska i Brus wrócili do swoich miejscowości.


  Czy da się uniknąć wypadków drogowych? Odpowiada ekspert.
  źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Serwis Grillowy