Monika Bernaś z Koszalina wygrała VI Festiwal Piosenki...

  Monika Bernaś z Koszalina wygrała VI Festiwal Piosenki Miłosnej

  mona

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Oliwia Kubacka przyjechała na festiwal z Osielska. Zaśpiewała "DaDa” Blue Cafe

  Oliwia Kubacka przyjechała na festiwal z Osielska. Zaśpiewała "DaDa” Blue Cafe ©mona

  Konkurencję miała wielka - równie młodych wykonawców, którzy przyjechali do Chełmna z całej Polski.
  Oliwia Kubacka przyjechała na festiwal z Osielska. Zaśpiewała "DaDa” Blue Cafe

  Oliwia Kubacka przyjechała na festiwal z Osielska. Zaśpiewała "DaDa” Blue Cafe ©mona

  Monika Bernaś urzekła konkursowe jury śpiewając "Turn me on" Norah Jones. Publiczności zebranej na chełmińskim rynku najbardziej podobało się wykonanie Sary Pach z Małej Nieszawki.

  Na scenie zaprezentowało się osiem młodych wokalistek i dwóch wokalistów. Walczyli o główny laur ogólnopolskiego festiwalu.

  ?Nagroda publiczności pojechała do Nieszawki
  Sara Pach z Małej Nieszawki zachwyciła zarówno jury, jak i publiczność śpiewając "I will always love you" Whitney Houston. To jej przyznali swoją nagrodę mieszkańcy.
  Na scenie zaprezentowali się także: Małgorzata Olejnik z Lubrańca, Oliwia Kubacka z Osielska, Zuzanna Jasińska z Torunia, Aleksandra Kwiatkowska z Poznania, Monika Bernaś z Koszalina, Patrycja Kubowicz z Osielska oraz Dominika Dobrosielska z Ciechocinka. Piotr Zubek z Warszawy zaryzykował i wystąpił z repertuarem Anny Marii Jopek. Wykonał "Na całej połaci śnieg" i wyśpiewał sobie trzecią nagrodę.

  Wybrali utwory starszych wykonawców
  Nie powiodło się, niestety, jedynemu chełmnianinowi zakwalifikowanemu do finałowej rywalizacji na głosy - Dawidowi Okońskiemu. Chłopak zaśpiewał "When you say nothing at all" Ronana Keatinga.

  Młode wokalistki decydowały się głównie na piosenki artystów ze starszej półki. Usłyszeliśmy więc między innymi" "Mimo wszystko" Ewy Bem, "Motyle kolorowe" Grażyny Łobaszewskiej czy "Zakochani są wśród nas" Heleny Majdaniec.

  W jury zasiedli: Mieczysław Żelazko, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Chełmnie - przewodniczący oraz Aleksandra Gasin i Roman Fieberg. Najwyżej oceniło Monikę Bernaś. Tuż za nią uplasowały się: Sara Pach oraz Piotr Zubek.

  Wiadomości z Chełmna
  Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!


  Czytaj e-wydanie »

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem