Walentynki w Chełmnie potrwają tydzień. Gwiazdą zespół Feel

  Walentynki w Chełmnie potrwają tydzień. Gwiazdą zespół Feel

  mona

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gwiazdą ubiegłorocznych Walentynek był Rico Sanchez& The Gypsies. W tym roku publiczność bawił będzie Fell

  Gwiazdą ubiegłorocznych Walentynek był Rico Sanchez& The Gypsies. W tym roku publiczność bawił będzie Fell ©mona

  Na noc spędzoną w kinie, imprezę z zespołem Feel oraz na amory w kuchni zapraszają w tym roku organizatorzy chełmińskich walentynek. Obiecują: będzie się działo!
  Gwiazdą ubiegłorocznych Walentynek był Rico Sanchez& The Gypsies. W tym roku publiczność bawił będzie Fell

  Gwiazdą ubiegłorocznych Walentynek był Rico Sanchez& The Gypsies. W tym roku publiczność bawił będzie Fell ©mona

  Organizację święta miłości w mieście zakochanych w tym roku przejął od promocji miasta Chełmiński Dom Kultury.
  Tegoroczne świętowanie rozpocznie się w sobotę 9 lutego i potrwa aż do 15. Natomiast o godz. 19 w kinie "Rondo" zaplanowano nocny seans filmowy "Zawsze będziemy mieć Paryż" czyli najpiękniejsze filmy o miłości.

  Bezpłatnie obejrzeć będzie można kultowe obrazy: "Casablancę" (reż.
  Michael Curtis), "Śniadanie u Tiffany' ego" (reż. Blake Edwards) oraz "Pół żartem, pół serio" (reż. Billy Wilder). Bezpłatne zaproszenia dostępne będą w Chełmińskiej Informacji Turystycznej w ratuszu i w Chełmińskim Domu Kultury od 4 lutego. Ilość miejsc ograniczona.
  10 lutego, od godz. 10 do 14, w "Rondzie" odbywał się będzie II Kiermasz Walentynkowy "Przez żołądek do serca".

  Czytaj: Nietypowe zaręczyny zakochanych par [zobacz wideo]

  - Zaplanowaliśmy pokazy i degustacje dla mieszkańców i turystów promujące ideę warsztatów kulinarnych "Alchemia i Amory w Kuchni" - mówi Janusz Napora, dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury. - Najwięcej atrakcji zaplanowaliśmy oczywiście na 14 lutego. W kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny wystawione zostaną relikwie św. Walentego. Między godz. 12 a 16 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania kościoła z przewodnikiem.W farze wystawione będą prace z VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości".

  Na rynku, już o godz. 9, rozpocznie się Jarmark św. Walentego. Tradycyjnie, w święto miłości zaplanowano mszę św. w intencji małżonków i jubilatów. Rozpocznie się ona o godz. 17. O uatrakcyjnienie tego wyjątkowego dnia zadbają też pracownicy Muzeum Ziemi Chełmińskiej, gdzie owarta zostanie wystawa "Chełmno - miasto zabyt- ków i zakochanych" z VIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury. W styczniu i lutym czynna tu będzie również wystawa Wojciecha Siudmaka "Wieczna miłość".

  - Elementem, którego przez ostatnie lata podczas walentynek brakowało, jest kolorowy przemarsz przez miasto z towarzyszeniem orkiestry Dętej ChDK pt. "Kochamy nasze miasto". Zacznie się o godz. 15.15. - dodaje Janusz Napora. - O godz. 15.30 rozpocznie się koncert finałowy laureatów VI Festiwalu Piosenki Miłosnej. Poza tym, na scenie pojawią się Kasia Dereń z zespołem oraz gwiazda wieczoru - Feel. Rozstrzygnięte zostaną konkursy i plebiscyty walentynkowe - na "Najpiękniejszą Witrynę Walentynkową" oraz VIII Ogólnopolski Konkursu Plastyczny "Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości".
  Organizatorzy liczą, że mieszkańcy - jak co roku - pojawią się na rynku z czerwonymi lamionami i ułożą serce walentynkowe. Podkreślają, że nawet jeśli przymrozi - warto zostać na koncertach.

  Zespołu Feel nie trzeba polskiej publiczności przedstawiać. Piosenki "Jak anioła głos", "A gdy jest już ciemno" czy "Pokaż mi niebo" zapewne zanuci razem z PiotremKupichą młodsze i starsze pokolenie.

  Natomiast Katarzyna Dereń jest laureatką festiwali: Opole Debiuty, Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie czy Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej. Współpracowała m.in. z Kasią Cerekwicką, Natalią i Pauliną Przybysz, Grażyną Łobaszewską, Anią Szarmach, Stanem Borysem oraz z wieloma topowymi muzykami: Adamem Sztabą, Jackiem Piskorzem czy Henrykiem Miśkiewiczem. Wzięła udział w programie "Bitwa na głosy" w drużynie Natalii Kukulskiej, z którą pracuje jako chórzystka.
  Na zakończenie nocy w niebo wystrzelą sztuczne ognie.

  - Ci, którzy zostaną w Chełmnie po walentynkach, następnego dnia też nie będą narzekac na nudę - zapewnia dyrektor ChDK. - O godz. 19 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej będą mogli obejrzeć barwny i zabawny spektakl słowno-muzyczny "Kochać każdy może". Usłyszą m.in. teksty i piosenki Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Fogga. Oprócz tradycyjnej gry aktorskiej zobaczymy tu także teatr lalek i teatr cieni, co w połączeniu z muzyką na żywo daje nam niezwykle barwne przedstawienie. Całość na scenie kreują Iga Jambor-Skupniewicz i Tomasz Harłoziń-ski, a muzykę wykonują Maciej Rubiński i Andrzej Skupniewicz. Bezpłatne zaproszenia dostępne będą w ChIT i ChDK od 4 lutego.

  Wiadomości z Chełmna

  Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!


  Czytaj e-wydanie »

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem