ZAJRZYJ NA
  WWW.PLUS.POMORSKA.PL

  Co w magazynie "Gazety Pomorskiej"

  Rozwiń
  Zwiń

  Co w magazynie "Gazety Pomorskiej"

  W piątkowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" i na www.plus.pomorska.pl piszemy m.in. o:
  - skutkach nawałnic w regionie,

  - niesamowitym popycie na tanie domki poza miastem,

  -walkach o Warszawę oczami Powstańca.

  Gmina Papowo Biskupie. Aktywni panowie Karbownik

  Gmina Papowo Biskupie. Aktywni panowie Karbownik

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W 2009 roku strażacy z gminy Papowo Biskupie 89 razy wyjeżdżali do akcji

  W 2009 roku strażacy z gminy Papowo Biskupie 89 razy wyjeżdżali do akcji ©fot. sxc

  W 2009 roku papowska jednostka OSP brała udział w 89 akcjach: 33 to pożary, 55 - miejscowe zagrożenia, były też dwa zgłoszenia fałszywe.
  W 2009 roku strażacy z gminy Papowo Biskupie 89 razy wyjeżdżali do akcji

  W 2009 roku strażacy z gminy Papowo Biskupie 89 razy wyjeżdżali do akcji ©fot. sxc

  Sześć razy strażacy brali udział w akcjach w sąsiednich gminach. W gminie Kijewo gasili pożar domu i piwnicy, w gminie Lisewo - pożar koparki, a w gminie Stolno - dwa pożary trzciny.

  - Jak w poprzednich latach w Dubielnie dali o sobie znać podpalacze - wynik ich działalności to pożar obory, garażu, stogu - mówi Andrzej Karbownik, naczelnik OSP w Papowie Biskupim. - 32 pożary to głównie nieużytki, słoma, trochę zboża, kilka pożarów sadzy w kominie i pojazdów.
  Miejscowe zagrożenia to walka z owadami, choć ilość zdarzeń związanych z likwidowaniem gniazd os i szerszeni zmniejszyła się. Ograniczono sytuacje, w których straż musi usuwać te zagrożenia. Pomagaliśmy w wypadkach drogowych, których liczba wzrasta, zwłaszcza na krajowej "jedynce".

  OSP: Papowo, Dubielno, Firlus i PSP Chełmno ćwiczyły w pałacu w Papowie, gaszenie ognia w lesie, a w Firlus - pomoc przedlekarską ofiarom wypadku i gaszenie aut.
  - W 2009 roku jednostka wzbogaciła się w nowy sprzęt: agregat hydrauliczny i nożyce do cięcia m.in. pedałów samochodowych - dodaje Karbownik. - W rozliczeniu zdaliśmy stary agregat hydrauliczny. Od marszałka dostaliśmy nożyce warte 10 tysięcy złotych. Jednostka brała udział w obchodach świąt, pomagała w organizacji m.in. dożynek i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prezentując pokaz ratownictwa medycznego.
  Do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych uprawnionych jest 15 druhów. Najczęściej do akcji wyjeżdżali Andrzej, Tomasz i Jacek Karbownik oraz Andrzej Podlaszewski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama