Masz konto w Pomorskiej?

  Zaloguj się

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy dostali kod dostępu do Pomorskiej.

  Gazeta Pomorska

  Masz konto w Piano?

  Zaloguj się do Piano

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy samodzielnie kupili abonament.

  Chełmno. Praca? Tu ją razem znajdziemy

  Chełmno. Praca? Tu ją razem znajdziemy

  Paweł Marwitz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chełmno. Praca? Tu ją razem znajdziemy

  ©sxc

  Jesteś młodą osobą, szukasz pracy? Wkrótce będziesz mógł ją znaleźć w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Chełmnie przy Franciszkańskiej 12.
  Chełmno. Praca? Tu ją razem znajdziemy

  ©sxc

  Punkt ten już działa od początku grudnia, jednak oficjalnie zostanie otwarty 13 stycznia. Dzięki projektowi współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na terenie kraju tworzone są teraz podobne Punkty Pośrednictwa Pracy, jak też Młodzieżowe Centra Kariery, z których jedno z nich funkcjonuje już m.in. w Świeciu przy ul. Chmielniki 2B, oraz Ośrodki Szkolenia Zawodowego. Całość prowadzą Ochotnicze Hufce Pracy. Pieniądze na te zadania są zapewnione do 2013 roku w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy".

  Tu dajemy szanse

  - Naszą rolą jest zwiększenie szans na zatrudnienie osób młodych - mówi Magdalena Mrozek, pośrednik pracy - stażysta w chełmińskim Punkcie Pośrednictwa Pracy. - Będziemy oferować poza pracą wszystko co się z tym wiąże, czyli możliwość podniesienia wykształcenia i szkolenia.
  W biurze tym zbierane będą wszystkie informacje od pracodawców o różnych formach zatrudnienia. Osoby, które zgłoszą się do PPP zostaną wpisane do bazy danych i dobierane będą im oferty.
  - Różnimy się od Powiatowego Urzędu Pracy tym, że my nie skupiamy się na pomocy dla wszystkich bezrobotnych, a jedynie osób młodych, które niekoniecznie muszą być bezrobotne - dodaje Magdalena Mrozek. - Nasze usługi proponujemy generalnie osobom w wieku 15 - 25 lat, które są bezrobotnymi, ale też tym, które poszukują pracy, jak np. studenci czy uczniowie oraz osobom, które zakończyły swoją edukację po szkole podstawowej czy gimnazjalnej.

  W dobie internetu

  Kontakt między biurem a zainteresowanymi ma się odbywać z użyciem nowoczesnych technologii, czyli poza osobistymi wizytami czy telefonicznym kontaktem osoby zarejestrowane w bazie danych PPP będą drogą elektroniczną powiadamiane o aktualnych ofertach pracy.
  - Jak na razie takich mamy 10 z branży stolarskiej, szwalniczej i mechanicznej - wyjaśnia Magdalena Mrozek. - Na miejscu oferować będziemy nie tylko pracę stałą, ale przede wszystkim sezonową i krótkoterminową. Dlatego też zachęcamy przedsiębiorców do zgłaszania nam swoich ofert.

  Damy o sobie znać

  Na przełomie lutego i marca Punkt Pośrednictwa Pracy wspólnie z innymi jednostkami organizacyjnymi OHP zamierza zorganizować w Chełmnie targi edukacyjne. A 1 lutego zaplanowano akcję "Komputer dla bezrobotnego".
  - Liczę, że punkt ten będzie cieszył się popularnością, bo nasz chełmiński rynek jest jeszcze ubogi, jeśli chodzi o pośrednictwo pracy - przyznaje Magdalena Mrozek. Szczególnie gdy chodzi o osoby młode. Tu czekać będzie na nich kompleksowa oferta. Podejmiemy również współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Chełmnie, abyśmy mogli uzupełniać się swoimi ofertami Wkrótce ma zostać przeprowadzona specjalna kampania promocyjna. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.ohp.pl, kontakt tel. tel. 56 686 05 97.

  Twój bezpłatny dostęp do www.pomorska.pl wkrótce wygaśnie

  Zostań Czytelnikiem plus i otrzymaj:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Pomorska.pl poleca

  Czytaj Gazetę Pomorską bez reklam. Otrzymaj więcej i szybciej!

  Czytaj Gazetę Pomorską bez reklam. Otrzymaj więcej i szybciej!

  Pokaż na zdjęciu sportową energię Twojego dziecka

  Pokaż na zdjęciu sportową energię Twojego dziecka

  Najświeższe informacje sportowe z regionu, kraju i świata

  Najświeższe informacje sportowe z regionu, kraju i świata