ZAJRZYJ NA
  PLUS.POMORSKA.PL

  Na plus.pomorska.pl

  Rozwiń
  Chełmno. Strażacy godzinami gasili pożary, a... 10-latek...

  Chełmno. Strażacy godzinami gasili pożary, a... 10-latek podpalał

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chełmno. Strażacy godzinami gasili pożary, a... 10-latek podpalał
  Strażacy byli ostatnio wzywani do kilku pożarów i zadymień. Interweniowali w budynkach mieszkalnych, piwnicach oraz domach z piecami. Jak się okazało, dwa pożary to sprawka 10-letniego podpalacza.
  Chełmno. Strażacy godzinami gasili pożary, a... 10-latek podpalał
  W Dubielnie (gmina Papowo Biskupie) zadymiło się w oborze, gdzie zapaliła się słoma. Jednostka OSP w Papowie Biskupim ugasiła pożar. Natomiast na 2 tys. złotych oszacowano straty, które spowodował pożar w budynku gospodarczym w tej samej wsi. Uratowano mienie warte 10 tys. złotych. Policjanci ustalili przyczyny tych pożarów. Oba okazały się podpaleniami, których sprawcą jest 10-latek.

  - Dwaj gospodarze stracili przechowywaną w budynkach gospodarczych słomę i drewno opałowe - mówi mł.
  asp. Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Poważnemu uszkodzeniu uległy również pomieszczenia. Policjanci ustalili, że przyczyną obu pożarów było podpalenie i na podstawie zebranych informacji wytypowali sprawcę. Podpalaczem okazał się dziesięciolatek, mieszkaniec tej miejscowości.

  Mundurowi sporządzają informację dla sędziego rodzinnego, który podejmie decyzje w jaki sposób ukarać małoletniego.

  W Stolnie wybuchł pożar w budynku mieszkalnym. Z powodu zwarcia instalacji elektrycznej spaliła się konstrukcja drewniana na poddaszu. Nikt nie ucierpiał. Straty oszacowano na 1 tys. złotych.

  Natomiast w Chełmnie, przy ul. Dominikańskiej, strażacy zostali wezwani do zadymienia w mieszkaniu. Wygasili palenisko w piecu, dym cofnął się do pomieszczenia.

  Aż szesnastu strażaków gasiło pożar w piwnicy domku jednorodzinnego w Unisławiu. Ewakuowali z budynku sześć osób i wynieśli butlę z propanbutanem. Zapaliły się materiały składowane w piwnicy: węgiel, opal i częściowe jej wyposażenie, co spowodowało duże zadymienie. Straty oszacowano na około 2 tys. złotych. Uratowano mienie wartości 150 tys. złotych.

  W Trzebiełuchu druhowie gasili w niedzielę pożar trzciny. Kilka godzin później w Nowejwsi Chełmińskiej paliło się poszycie leśne. Ogień gasiło 17 strażaków: dziewięciu z OSP w Nowejwsi Chełmińskiej i ośmiu z Podwieska.

  Strażacy gasili poszycie leśne, które paliło się na 500 metrach kw. Zagrożony był las iglasty. Strażacy najpierw ugasili ogień, a potem przekopali ściółkę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem