Będzie pomoc dla ludzi z inicjatywą

  Będzie pomoc dla ludzi z inicjatywą

  Tekst i fot. Roman Laudański

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Maciej Kowalski wyjśniał radnym wszystkie wątpliwości....

  Maciej Kowalski wyjśniał radnym wszystkie wątpliwości....

  W Chełmnie powstanie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości - radni, ostatecznie jednogłośnie poparli ten pomysł.
  Maciej Kowalski wyjśniał radnym wszystkie wątpliwości....

  Maciej Kowalski wyjśniał radnym wszystkie wątpliwości....

  O propozycji utworzenia w Chełmnie punktu konsultacyjnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości informowaliśmy już na łamach "Pomorskiej". Z pomysłem takim zwróciło się do miasta Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kamień Krajeński. Podczas wtorkowej sesji radni początkowo z nieufnością odnosili się do tego projektu. Pytali: dlaczego miasto ma inwestować 30 tys. zł i na jakich zasadach pieniądze te zostaną zwrócone?

  Maciej Kowalski, pomysłodawca punktu konsultacyjnego, przekonywał radnych, że stowarzyszenie chce pomagać ludziom zakładającym własny interes i potrafi to robić, ale potrzebuje wsparcia m.in. na remont i wyposażenie punktu. - Przynosimy wam wszystko na tacy, to Urząd Miasta będzie błyszczał na wizytówkach, a my jesteśmy od czarnej roboty - przekonywał Maciej Kowalski. - Do kieszeni mieszkańców ziemi chełmińskiej trafi milion złotych.


  Wspierał go w tych działaniach burmistrz Mariusz Kędzierski: - Właściwie niczym nie ryzykujemy. Inwestujemy w nasz budynek i pomagamy 35 firmom stanąć na nogi.


  Burmistrz przypomniał również, że kiedyś w Chełmnie szkoliło się dużo brukarzy, ale nikogo później nie interesowało, czy w ogóle znajdą pracę. Teraz będzie inaczej, bo stowarzyszenie zapewnia szkolenie i doradztwo. Skorzystają na tym mieszkańcy z inicjatywą.


  Radni, zmienili projekt uchwały, zastrzegając iż w przypadku rozwiązania współpracy miasto otrzyma zwrot w wyposażeniu do sumy 30 tys. zł.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem