Zmień dowód bez kolejki

  Zmień dowód bez kolejki

  Roman Laudański

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Nie czekajmy z wymianą dowodów osobistych na ostatnią minutę - proszą urzędnicy z chełmińskiego ratusza.

  Do końca tego roku dowody osobiste powinni wymienić ci, którzy maja stare dokumenty wydane w latach 1992 - 1995. A do końca przyszłego roku właściciele starych dowodów wystawionych w latach 1996 - 2000. Jednak wielu z nas pozostawia załatwienie tej sprawy na ostatnią chwilę - czego najlepszym przykładem była wymiana blankietów prawa jazdy.


  - Kiedy w 2008 roku stare dowody stracą ważność, to nie będzie można załatwić wielu spraw w banku czy ubezpieczalni. Trochę się obawiamy, że mieszkańcy obudzą się pod koniec przyszłego roku i wtedy wszyscy będą chcieli być załatwieni "od ręki". Po co się później gorączkować? - pyta Waldemar Żuchowski.

  - Teraz podczas pobierania wniosków każdy otrzymuje karteczkę z wyznaczonym dniem i godziną, dlatego nie ma kolejek. Rejestracja zajmuje około dwudziestu minut. Ustawowy czas wydania dokumentu to miesiąc, ale w tej chwili trwa to około trzech tygodni.


  Rocznie Wydział Spraw Obywatelskich wydaje ok. 3,5 tys. nowych dowodów osobistych. W tym roku (do wczoraj) wydano 3,050 sztuk. Kierownik Żuchowski zapewnia, że do każdej niepełnosprawnej osoby zejdzie (wydział mieści się na drugim piętrze) urzędnik, a do osób, które mają poważne trudności z poruszaniem się po mieście - urzędnicy przyjadą załatwić sprawę w domu. - Do osób niepełnosprawnych przyjeżdżamy we wtorki i piątki. Każdego chętnie obsłużymy - zapewnia kierownik.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem