Najwięcej zdobyły Kijewo i Stolno

  Najwięcej zdobyły Kijewo i Stolno

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gminie Kijewo Królewskie udało się pozyskać najwięcej środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wśród gmin wiejskich naszego powiatu. Na drugim miejscu uplasowała się gmina Stolno.

  Tak wynika z raportu ogłoszonego przez zarząd województwa kujawsko - pomorskiego.


  Zyskali nowe drogi


  Kijewo Królewskie pozyskało ponad 734 tys. złotych. Na jednego mieszkańca przypada zatem 170,97 złotych.


  - Tej gminie udało się zdobyć pieniądze na przebudowę drogi w Trzebczu Szlacheckim i modernizację drogi w Dorposzu Szlacheckim - mówi Wojciech Bińczyk, starosta chełmiński. - Powstała też winda w ośrodku zdrowia w Kijewie Królewskim.


  Na windę pozyskano 80 tys. złotych, na drogę w Trzebczu - prawie 425 tys. złotych, a na tę w Dorposzu - 225 tys. złotych.


  - Zajęliśmy drugą lokatę wrankingu i bardzo nas to cieszy - mówi Anna Bochen, sekretarz Urzędu Gminy Stolno. - Na jednego mieszkańca udało nam się pozyskać z Unii 134,29 złotych. Tracimy jedynie 36,68 zł do najlepszej gminy w naszym powiecie, czyli Kijewa.


  W ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego gmina Stolno złożyła osiem wniosków, na łączną kwotę ponad 7 mln złotych.


  - Pozytywnie zostało rozpatrzonych sześć naszych wniosków, a dofinansowanie otrzymały trzy z nich - mówi Anna Bochen, sekretarz Urzędu Gminy Stolno. - Łącznie udało nam się zatem pozyskać ponad 690 tysięcy złotych. Natomiast pozostałe trzy wnioski znalazły się na listach rezerwowych.


  Kasa na ścieżkę rowerową


  Dzięki tym pieniądzom, gmina Stolno ma już między innymi ścieżkę rowerową z Robakowa do Stolna.


  - Poza tym dostaliśmy pieniądze na przebudowę drogi z Paparzyna do wsi Obory - dodaje Anna Bochen. - Wykonaliśmy też drugi etap prac przy budowie sieci wodociągowej z przyłączami na trasie Paparzyn - Robakowo - Trzebiełuch. Te zadania są już zakończone.


  Natomiast najniższy wynik w naszym powiecie to 18,80 złotych na mieszkańca. Tyle udało się z tego programu pozyskać gminie Unisław.


  Nasze gminy korzystały też z pieniędzy w ramach programu "Odnowa wsi".


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem