Długa kolejka do oczyszczalni

  Długa kolejka do oczyszczalni

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od ubiegłego roku w gminie Chełmno realizowany jest program budowy małych, przyzagrodowych oczyszczalni ścieków. W tym roku powstanie kolejnych 50.

  W 2005 roku oddano do użytku 49 takich oczyszczalni. W tym roku cieszyć się z nich będą właściciele dalszych 50 gospodarstw.


  - Wykonawcą jest firma "Solo" z Tucholi - mówi Krzysztof Wypij, wójt gminy Chełmno. - Przedsięwzięcie kosztuje nas w tym roku około 650 tysięcy złotych Z tej kwoty 450 tysięcy pochodzić będzie z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Tutaj możemy liczyć na umorzenie 30 procent pożyczki. Natomiast reszta pochodzi z budżetu gminy. Każdy rolnik musi wyasygnować 20 procent należności.


  Budowa tych oczyszczalni ścieków odbywa się według kolejności wyznaczonej droga losowania. W ten sposób ustalono kolejkę oczekujących do 2011 roku. Ale to i tak nie wszyscy, którzy chcieliby mieć przy swoim domostwie małą oczyszczalnię ścieków zamiast szamba.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem