Spalił się dom w Kolnie

  Spalił się dom w Kolnie

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W nocy z poniedziałku na wtorek w Kolnie, w gminie Chełmno, spalił się dom mieszkalny. Na szczęście obyło się bez ofiar. Właściciel zdążył wyjść na zewnątrz, bo obudził go pies.

  Budynek był murowany, ale miał drewniany dach. Spłonął doszczętnie. Do pożaru doszło około 1.30.


  - Kiedy jednostki przyjechały na miejsce, cały budynek był już w ogniu - mówi Hieronim Saran z chełmińskiej straży. - Właściciela budynku nie było w tym czasie na miejscu. W akcji brało udział osiem jednostek zawodowych i ochotniczych. W sumie było tam 30 strażaków. Walczyli z ogniem przez dwie godziny. Potem na miejscu została jeszcze jednostka OSP z Nowej Wsi Chełmińskiej. Druhowie dogaszali pożar i zabezpieczyli pogorzelisko.


  Straty zostały wstępnie oszacowane na 40 tysięcy złotych. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja.


  Właściciel i jedyny mieszkaniec spalonego domu znalazł na jakiś czas schronienie u sąsiadów. Ale Urząd Gminy stara się znaleźć dla niego mieszkanie. Spalony dom nie nadaje się nawet do remontu.


  - Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ nie posiadamy żadnych wolnych mieszkań - mówi Krzysztof Wypij, wójt gminy. - Na pewno jednak nie zostawimy tego pana samego. Kiedy znajdziemy dla niego mieszkanie, pomożemy w jego wyposażeniu w najbardziej potrzebne sprzęty. Już we wtorek otrzymał 300 złotych na najważniejsze potrzeby. Musi przecież kupić sobie jakieś ubrania i coś do jedzenia..


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem