Strażacy częściej interweniują

  Strażacy częściej interweniują

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Cztery razy wyjeżdżali strażacy przedwczoraj, aby zdjąć gniazda owadów. W porównaniu z rokiem poprzednim strażacy odnotowali o jedną trzecią więcej wyjazdów.

  929 razy strażacy i druhowie z OSP interweniowali już w tym roku przy gaszeniu pożarów, wypompowywaniu wody z zalanych piwnic czy też usuwaniu kokonów różnych owadów. W roku ubiegłym do tej pory wyjeżdżali tylko 664 razy.


  -Na przykład wczoraj cztery razy zdejmowaliśmy gniazda szerszeni, w: Dubielnie, Kokocku, Bieńkówce oraz w Trzeb-czyku - usłyszeliśmy w straży. - Praktycznie co roku liczba naszych wyjazdów rośnie. Jednak w tym roku, przede wszystkim po tym, jak media nagłośniły przypadki śmiertelnych ukąszeń przez osy. To najczęstsze wezwanie w ciągu lata. Mamy mnóstwo alarmów o kokonach pszczół, os oraz szerszeni, ponieważ ludzie bardziej się teraz boją. Głównie dlatego znacznie wzrosła nam liczba wyjazdów.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem