Żeby polska tradycja nie zanikła

  Żeby polska tradycja nie zanikła

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ponad 100 twórców ludowych, rzeźbiarzy, plecionkarzy, rękodzielników zaprezentowało swoje umiejętności i wyroby podczas VII Jarmarku Jaszczurczego, który odbył się w sobotę w Chełmnie.

  Stoiska ustawione wzdłuż ulicy Grudziądzkiej odwiedziły tysiące mieszkańców miasta i turystów. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki Ludowej Pomorza, przy współudziale Chełmińskiego Domu Kultury.


  - Celem naszego Jarmarku Jaszczurczego, który z roku na rok rozwija się, jest popularyzacja i kultywowanie polskiej tradycji - mówi Anna Fijałkowska, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury i Sztuki Ludowej Pomorza. - Chodzi o to, żeby ludzie poznawali różne obyczaje, zobaczyli na własne oczy, jak różne rzeczy się wytwarza. Wreszcie, żeby zachęcić ich do udziału.


  Pokazom artystów i rękodzielników towarzyszyły występy zespołów folklorystycznych. Przed sceną ustawioną na Rynku przez cały dzień gromadziły się tłumy widzów.


  - Co roku staramy się zapraszać jakiś zagraniczny zespół folklorystyczny - dodaje Anna Fijałkowska. - Tym razem atrakcją były występy zespołu Lisinski z miejscowości Vinkovci w Chorwacji. Chorwaci pokazali w Chełmnie folklor ze swoich stron.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem