Wystartowały cztery firmy

  Wystartowały cztery firmy

  Przemysław Łuczak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W piątek upłynął termin składania wniosków w konkursie dla przedsiębiorców na stworzenie 5 stanowisk pracy. Zainteresowanie nim było jednak mniejsze niż oczekiwano. O dotacje ubiegają się tylko cztery firmy.

  Jest to pierwszy tego rodzaju konkurs w powiecie chełmińskim. Wnioski można było składać do godziny 15 w piątek.


  - Czekamy jeszcze kilkanaście minut - poinformowała nas Wioletta Chojnicka, st. referent ds. obsługi dotacji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie. - Na razie wpłynęły wnioski od czterech firm. Ubiegają się one o pieniądze na stworzenie siedmiu stanowisk pracy dla bezrobotnych. Dysponujemy pieniędzmi na 5 stanowisk. Najprawdopodobniej w tym tygodniu konkurs zostanie rozstrzygnięty i będzie wiadomo, kto otrzyma refundację.


  Przypomnijmy, że można dostać 10 tys. złotych na zrefundowanie kosztów wyposażenia lub doposażenia jednego stanowiska pracy. W grę wchodzi więc całkiem spora kwota.


  Dlaczego zatem zgłosiło się tylko kilku przedsiębiorców, skoro wcześniej wyrażali zainteresowanie możliwością uzyskania pieniędzy na stworzenie stanowisk pracy?


  - Być może trochę przestraszyli się warunków, które muszą spełnić, decydując się na udział w konkursie i po ewentualnym zdobyciu dotacji - słyszymy w Powiatowym Urzędzie Pracy.


  Przypomnijmy, że przedsiębiorcy, chcąc uzyskać dotację, musieli wykazać, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie zmniejszyli zatrudnienia. Musieli też zapewnić, że ten sam poziom zatrudnienia, powiększony o liczbę bezrobotnych zatrudnionych na wyposażonym w ramach dotacji stanowisku pracy, będzie utrzymany przez kolejnych 12 miesięcy.


  Wreszcie bezrobotny, który zostanie zatrudniony, musi otrzymać umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu. Zatrudnione mogą być wyłącznie osoby zarejestrowane w PUP.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem