W upały też czytają książki

  W upały też czytają książki

  Przemysław Łuczak

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kolnie, w gminie Chełmno, nie ma teraz wielkiego ruchu. Nie oznacza jednak, że tutejsi czytelnicy zaniechali lektury.

  Ci, którzy mają nawyk systematycznego czytania książek, zawsze znajdą na to trochę czasu. A nad wyrabianiem zamiłowania do książek u najmłodszych od lat pracuje bibliotekarka Gabriela Wiśniewska.


  - W czasie roku szkolnego codziennie głośno czytam bajki dzieciom z zerówki - mówi Gabriela Wiśniewska. - Przeznaczam na to około pół godziny. Kiedy coś mi wypadnie i nie ma czytania, dzieci są bardzo rozczarowane. Niektórzy rodzice robią to samo w domach. Są bowiem dzieci, które w ciągu roku wypożyczyły nawet 300 książek.


  Wśród dorosłych bywalców biblioteki w Kolnie nie ma aż takich rekordzistów.

  Ale 100 wypożyczeń rocznie nie należy tutaj do rzadkości. Biblioteka w Kolnie ma ponad 8 tysięcy książek. Z tego księgozbioru korzysta ponad 300 czytelników. Biblioteka ma również dostęp do internetu. Łącze nie jest jednak zbyt szybkie, a Telekomunikacja nie obiecuje rychłej poprawy.


  - Teraz, kiedy jest trochę więcej spokoju, zajmuję się myciem półek i odkurzaniem książek - mówi Gabriela Wiśniewska. - Przy okazji dokonuję także selekcji. Wybieram książki zniszczone i takie, których nikt nie czyta.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem