Będzie wspólna oferta

  Będzie wspólna oferta

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Samorządowcy z województwa kujawsko-pomorskiego z podziwem i pewną zazdrością spoglądają na gminę Łysomice. Z dnia na dzień rośnie tutaj fabryka japońskiego Sharpa.

  Na wieść o tym, że Japończycy szukają terenu pod kolejną inwestycję, swoje propozycje postanowiły przedłożyć władze Chełmna i gminy Chełmno.


  - Chcemy przedstawić trzy ewentualne lokalizacje - mówi Mariusz Kędzierski, burmistrz Chełmna. - Pierwsza z nich dotyczy terenu o powierzchni 7 hektarów przy ulicy Łunawskiej. Drugie miejsce ma około 40 hektarów i jest położone Nad Groblą, Ponieważ są to grunty należące do miasta i gminy Chełmna oraz kilku prywatnych właścicieli, będzie to nasza wspólna oferta. W planach są to tereny przeznaczone pod działalność przemysłową, więc nie powinno być kłopotów z wykupem. Trzecia lokalizacja, którą zamierzamy wskazać, mieści się przy ulicy Polnej. Ta działka o powierzchni ponad 2 hektarów, należy do FAM-u.


  Japończycy chcą wybudować w pobliżu Łysomic zakłady, które w przyszłości będą ich kooperantami. Oferta chełmińska może się okazać atrakcyjna, ponieważ do działek doprowadzone są energia, wodociąg, kanalizacja. Blisko jest tez do oczyszczalni ścieków.


  - Może już w przyszłym tygodniu spotkamy się z prezesem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gdańsku, który zajmuje się tą sprawą - dodaje Mariusz Kędzierski.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem