Chcą wyjść z aresztu

  Chcą wyjść z aresztu

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do Prokuratury Rejonowej wpłynęły zażalenia na aresztowanie od wszystkich pięciu mężczyzn, którym postawiono zarzut usiłowania gwałtu zbiorowego.

  Przypomnijmy, w Bartlewie zmusili oni 14- i 16-latkę, aby wsiadły do ich auta. Zawieźli je do mieszkania w Chełmnie, włączyli film erotyczny i rozebrali. Starszej z dziewcząt udało się uciec i powiadomić policję. Uniknęły najgorszego. Sprawcy zostali zatrzymani i przebywają w areszcie. Chcą jednak go opuścić, dlatego napisali zażalenia na aresztowanie.


  - Wszyscy twierdzą, że zostali pomówieni i są niewinni - mówi prokurator Andrzej Rosiński zajmujący się sprawą. - Jednak nie do końca tak muszą się czuć, skoro proszą o zamianę aresztu na dozór. Domagają się wypuszczenia z aresztu i zapewniają, że nie będą utrudniali śledztwa. O. w uzasadnieniu wspomniał dodatkowo o swojej ciężkiej sytuacji rodzinnej.


  Zażalenia wysłano do Sądu Rejonowego w Chełmnie. Ten z kolei, po sprawdzeniu czy wpłynęły w terminie, prześle je do rozpatrzenia Sądowi Okręgowemu w Toruniu. Decyzja będzie znana za około dwa tygodnie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem