Na placu zabaw ma być bezpiecznie

  Na placu zabaw ma być bezpiecznie

  Tekst i fot. Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Łukasz Zabłocki z Chełmna przyszedł na plac zabaw z deskorolką. Zjeżdżał jednak nie po niej, ale po dróżce obok. Piotrowi Pawlińskiemu pomógł zmierzyć

  Łukasz Zabłocki z Chełmna przyszedł na plac zabaw z deskorolką. Zjeżdżał jednak nie po niej, ale po dróżce obok. Piotrowi Pawlińskiemu pomógł zmierzyć miejsce pod przyszły basen chiński.

  Piotr Pawliński z Chełmna ostatnie cztery lata spędził na dalekich morzach. Pływał po całym świecie. Wrócił do miasta, założył firmę i jako cel postawił sobie zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Zaczyna od placu zabaw.
  Łukasz Zabłocki z Chełmna przyszedł na plac zabaw z deskorolką. Zjeżdżał jednak nie po niej, ale po dróżce obok. Piotrowi Pawlińskiemu pomógł zmierzyć

  Łukasz Zabłocki z Chełmna przyszedł na plac zabaw z deskorolką. Zjeżdżał jednak nie po niej, ale po dróżce obok. Piotrowi Pawlińskiemu pomógł zmierzyć miejsce pod przyszły basen chiński.

  - Wymyśliłem sobie, żeby zrobić w Chełmnie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia - mówi Piotr Pawliński. - Przede wszystkim chciałbym zlikwidować platformę dla deskorolkowców, z której praktycznie nikt już nie korzysta. Jest ona niebezpieczna dla bawiących się na placu dzieci i straszy wyglądem.


  Natychmiastowa barierka


  Piotr Pawliński ma już na swoim koncie pierwszy sukces.


  - Zaraz pierwszego dnia, gdy przyszedłem działać na placu, zauważyłem że z jednej strony dzieci wybiegają stąd wprost na ulicę - dodaje Pawliński.

  - W ciągu jednego dnia udało mi się załatwić z Wojewódzkimądem Dróg w Toruniu, aby ustawiono tam barierkę odgradzającą wyjście z placu od ulicy. To chyba ewenement, że udało się najpierw zrealizować zadanie, a dopiero potem złożyć wniosek na jego wykonanie. Jednak to nie mogło czekać!


  Chińskie kąpiele


  Chełmnianin chce zacząć od chińskiego basenu.


  -Powstanie w miejscu, gdzie teraz stoi platforma dla deskorolkowców - opowiada. - Platforma ma dziesięć metrów długości, trzy szerokości i prawie trzy wysokości. Zostanie zadaszona i zabezpieczona kratą stalową, która będzie otwierana dla dzieci. W nocy natomiast będzie stanowiła zabezpieczenie przed kradzieżą. Po bokach będzie także zawieszona siatka ze sznurka. W środku natomiast będą kolorowe piłeczki.


  Siatkę ma zamiar zawiesić tam jak najszybciej, aby dzieci już nie chodziły po platformie.


  - Bezpieczeństwo to priorytet, nie tylko na papierze, ale rzeczywiste - dodaje Pawliński. - Widzę wiele rzeczy, które na tym placu jest do zrobienia. I przydałby się całodzienny nadzór, bo dzieci przychodzą tu też wieczorem.


  Na bezpieczeństwie zależy także burmistrzowi, Mariuszowi Kędzierskiemu. Jednak w tym roku radni przeznaczyli na renowację placu zaledwie 3,5 tys. złotych.


  - Zabezpieczyliśmy przewody elektryczne, wstawiliśmy nowe furtki, trwają tam drobne prace - mówi burmistrz. - Dobrym pomysłem jest uatrakcyjnianie placu zabaw, ale to miejski teren. Na wszystko, co tam zostanie zrobione przez sponsorów, muszę mieć zaświadczenie o spełnieniu norm bezpieczeństwa.


  Kupcy go wspierają


  O poparcie swojej koncepcji Piotr Pawliński poprosił Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Ziemi Chełmińskiej.


  - Pomysł popieramy - mówi Hanna Andrzejak, członek stowarzyszenia. - Pan Piotr ma głowę pełną planów. Myślę, że może zrobić dużo dobrego dla dzieci. Najtrudniej jest na początku. Staramy się pomóc.


  Pawliński przyznaje, że raczkuje z własnym biznesem.


  - Chciałbym podziękować tym, którzy pomagają i popierają mój projekt: Urzędowi Miasta, "Eltem" Macieja Kaszuby, "Auto - Mix" Tomasza Zacharka, Zakładowi Plastycznemu Antoniego Krosonia ze Świecia, sklepowi motoryzacyjnemu "Amar" i Bankowi Spółdzielczemu - wymienia Piotr Pawliński.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem