Kariera na wyciągnięcie ręki

  Kariera na wyciągnięcie ręki

  Przemysław Łuczak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  To jest dobra wiadomość dla bezrobotnych mieszkanek powiatu chełmińskiego. Dzisiaj w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie podpisana ma być umowa w sprawie programu "Kariera na wyciągnięcie ręki".

  Program, który potrwa rok przeznaczony jest dla 50 kobiet z powiatu chełmińskiego i 70 z powiatu świeckiego.


  Za pieniądze unijne


  Partnerem społecznym, który będzie realizował ten program jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ELIM ze Świecia. Przedsięwzięcie zostanie sfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny. Patronem prasowym jest "Gazeta Pomorska".


  - Celem tego projektu jest aktywizacja kobiet z naszego powiatu - mówi Sławomir Cieślicki, p.o.

  dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie. - Będą one mogły uczestniczyć w siedmiu rodzajach szkoleń, dzięki czemu zdobędą nowe kwalifikacje lub uaktualnią już posiadane. Jednocześnie wszystkie będą uczyły się języka angielskiego i obsługi komputera. Zajęcia będą odbywały się w Chełmnie.


  W programie "Kariera na wyciągnięcie reki" będzie można zdobyć kwalifikacje sekretarki, nowoczesnej sprzedawczyni z umiejętnością obsługi kasy fiskalnej, pracownicy finansowo-kadrowej, księgowej w małej firmie, hotelowej recepcjonistki i opiekunki osób starszych.


  Wszystkie uczestniczki będą otrzymywały dodatek szkoleniowy w wysokości około 100 złotych miesięcznie oraz zwrot kosztów dojazdu do Chełmna. Ponadto dla 15 kobiet, które mają małe dzieci, przewidziano zrefundowanie kosztu opieki nad nimi w czasie szkolenia.


  Niech wyjdą ze swoich domów


  Jaka jest gwarancja, że uczestniczki programu znajdą potem zatrudnienie?


  - Tematyka szkoleń jest efektem analizy ofert pracy, które napływają do urzędów pracy - dodaje Sławomir Cieślicki. - Trzeba jednak pamiętać, że celem tego programu jest nie tylko danie kobietom nowych kwalifikacji zawodowych. Niemniej ważne jest także i to, żeby te kobiety wyszły ze swoich domów, zaczęły aktywniej żyć i poszerzać krąg swoich znajomych. To jest równie ważne, jak posiadane kwalifikacje, a w przyszłości może ułatwić zdobycie pracy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem