Policja zamiast wojska?

  Policja zamiast wojska?

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ukończyłeś właśnie szkołę średnią? Jesteś jeszcze poborowym? Uwaga! Możesz pójść do policji zamiast do wojska.

  Wystarczy zgłosić się do komórki kadr w KPP w Chełmnie.


  Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy ogłasza dobór poborowych do służby kandydackiej w oddziałach prewencji. Szansę zamienić wojsko na policję mają także mieszkańcy powiatu chełmińskiego.


  - Służbę taką może pełnić obywatel Polski, o nieposzlakowanej opinii, niekarany, korzystający z pełni praw publicznych.posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie, której gotów jest się podporządkować - mówi Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie.


  Pozostałe wymagania: wiek do 24 lat, wykształcenie co najmniej średnie, zameldowanie na terenie naszego powiatu, najlepiej powyżej 175 centymetrów wzrostu oraz kategoria zdrowia A. I oczywiście nieuregulowany stosunek do służby wojskowej.


  - Składając dokumenty należy okazać książeczkę wojskową i dowód osobisty - dodaje Agnieszka Sobieralska.


  Złóż dokumenty


  Podanie o przyjęcie do służby wojskowej, wypełniony kwestionariusz osobowy (do pobrania w jednostce i na stronie internetowej policji), odręcznie napisany życiorys, kserokopię świadectw i kwalifikacji zawodowych, kserokopię informacji o sobie z Krajowego Rejestru Karnego


  Więcej informacji na temat rekrutacji do służby kandydackiej na stronie internetowej policji: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem