Czeka 150 gospodarstw

  Czeka 150 gospodarstw

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeszcze w tym roku z kanalizacji cieszyć będą się mieszkańcy wsi Jeleniec i Żygląd.

  - Wreszcie! - cieszy się wójt gminyBiskupie, Andrzej Zieliński. - Mieszkańcy tych miejscowości musieli się długo naczekać, ponieważ projektant spóźnił się z przygotowaniem dokumentacji aż o dwa lata. Teraz nareszcie mamy już wszystko, co niezbędne do ogłoszenia przetargu.


  Jeleniec i Żygląd to wsie przylegające do siebie. Na kanalizację czeka tam łącznie 150 gospodarstw domowych.


  - Czekałem z taką samą niecierpliwością, jak ludzie na sfinalizowanie tej inwestycji - zapewnia wójt. - Mieszkańcy wsi za przyłączenie się do kanalizacji nie zapłacą ani złotówki. Koszty leżą wyłącznie po stronie gminy, pokrywamy nawet koszt przyłączy.


  Kanalizacja będzie kosztowała około miliona złotych, choć przed rozstrzygnięciem przetargu wójt o pieniądzach woli nie rozmawiać.


  - Z naszej kasy pochodzić będzie trzydzieści procent kosztów inwestycji - tłumaczy Andrzejński. -Natomiast resztę udało się pozyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Dostaniemy je w formie pożyczki.


  Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na połowę czerwca. Wójt liczy na to, że prace ruszą najpóźniej w lipcu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem