Popierają protest duchem

  Popierają protest duchem

  (pł)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzisiaj w całym kraju odbywa się kolejna akcja protestacyjna lekarzy. Medycy i pielęgniarki z chełmińskiego szpitala wspierają ich raczej duchem niż czynem. Pacjenci będą obsługiwani normalnie.

  W szpitalu w Chełmnie to poparcie będzie jednak widoczne. O proteście i postulatach środowiska medycznego informuje afisz umieszczony przy głównym wejściu do lecznicy. Natomiast pielęgniarki już od kilku tygodni noszą przypięte do fartuchów kokardki. Czynne są przyszpitalne poradnie.


  - Pacjenci zupełnie nie odczują tego, że popieramy akcję protestacyjną - mówi Mariola Burc, dyrektor szpitala w Chełmnie. - Żadnego strajku u nas nie będzie. Popieramy jednak protestujących duchowo.


  W Chełmnie liczą, że ich determinacja przyniesie w końcu pożądane efekty, które z jednej strony poprawią sytuację materialną lekarzy i pielęgniarek, a z drugiej - przyczynią się również do lepszej niż obecnie opieki nad pacjentami. Ci zresztą popierają ich protest.


  - Najbardziej bylibyśmy zadowoleni, gdybyśmy otrzymali zwrot choćby połowy kwoty, którą wydaliśmy na wypłacenie słynnych 203 złotych - dodaje Mariola Burc. - Szpital przeznaczył na załatwienie tej sprawy cztery miliony sześćset tysięcy złotych.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem