Demolka podczas imprezy

  Demolka podczas imprezy

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W sobotnią noc, w Gminnym Ośrodku Kultury, doszło do awantury. Wywołało ją dziewięciu młodych mężczyzn z Chełmży. Wszyscy zostali zatrzymani przez policję.

  W GOK-u imieniny swojego patrona świętowali właśnie strażacy.


  Obrzucali kamieniami


  - Po godzinie 22 na salę próbowali wejść obcy mężczyźni - mówi Irena Modliborska, kierownik papowskiego GOK-u. - Strażacy ich nie wpuścili. Wyszli na zewnątrz i potwornie krzyczeli. Zaczęli również rzucać kamieniami w okna oraz drzwi budynku. Potłukli nie tylko szyby w oknach, bo kamienie wpadły nawet do kuchni i wytłukły naczynia. Zniszczyli również drzwi kuchenne i zewnętrzne aluminiowe do sali. Gdyby nie strażacy, którzy nie wpuścili ich na salę, straty byłyby pewnie jeszcze większe.


  Chełmżanie dokonali zniszczeń, które oszacowano na 5 tys. złotych.


  -Mam nadzieję, że to sprawcy je pokryją - dodaje Irena Modliborska.


  Policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku.


  Pijani awanturnicy w areszcie


  - Mężczyźni w wieku od 16 do 26 lat byli nietrzeźwi - mówi Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Czterech zostało przewiezionych do Izby Wytrzeźwień, natomiast reszta spędziła noc w policyjnym areszcie.


  Jak się dowiedzieliśmy, to nie pierwszy tego typu wybryk sąsiadów zza miedzy na papowską imprezę. Przed tygodniem mieszkańcy Chełmży weszli na wesele zorganizowane w remizie strażackiej w Papowie Biskupim, pobili pana młodego i ukradli wódkę oraz napoje. Chełmżanie są też zmorą lokalnej dyskoteki.


  - Młodzież boi się nawet na te dyskoteki do baru chodzić - wyjaśnia kierownik GOK-u. - Oni wszędzie wkraczają, jak do siebie, nawet na sale weselne. Nie boją się niczego. Kiedy u nas było wesele też przyszli, ale dostali alkohol i obyło się bez awantury.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem