Za znęcanie się i groźby

  Za znęcanie się i groźby

  Monika Smól

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do Sądu Rejonowego w Chełmnie trafił już akt oskarżenia przeciwko Wiesławowi Z., który znęcał się nad swoją konkubiną.

  29-latek od stycznia do końca grudnia 2005 roku w miejscowości Uść oraz w Chełmnie, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną, Elżbietą R.


  Groził, że zabije


  - Wszczynał awantury domowe w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, szarpiąc i popychając ją - mówi prokurator Andrzej Rosiński z zastępca prokuratora rejonowego w Chełmnie, zajmujący się sprawą. - Groził kobiecie także pozbawieniem życia.


  Poza tym, 7 marca bieżącego roku, wdarł się do mieszkania przy ul. Dominikańskiej w Chełmnie, wbrew woli osoby uprawnionej do zamieszkiwania tam.


  - Działał wówczas na szkodę Elżbiety R., która żądała, aby mieszkanie opuścił - dodaje Andrzej Rosiński.


  Poprosił o karę


  Wobec Wiesława Z. prokurator zastosował dozór policyjny.


  - Sprawca przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, które zagrożone są karą dziesięciu lat pozbawienia wolności - informuje chełmiński prokurator. - Wyjaśnił również wszystkie okoliczności z nimi związane, a następnie dobrowolnie poddał się karze. Wnioskuję zatem dla niego o dziesięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Oskarżony będzie także pozostawał pod stałym dozorem kuratora. Zobowiązał się też do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem