Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń

  Bądź bezpieczny

  (mona)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  </b>Przed nami długi majowy weekend. Wyjedziemy za miasto, będziemy mieli więcej czasu na zakupy. Nie ujdzie to uwadze przestępców. Będą próbowali włamać się do mieszkań, aut, okraść w pociągu. Niebezpiecznie będzie też na drogach.

  W podróży zwracajmy uwagę, gdzie mamy pieniądze, dokumenty i czy bagaż jest zabezpieczony.


  Cicho sza o kasie


  - Obserwujmy osoby przebywające w pobliżu, unikajmy pustych przedziałów - radzi Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Opuszczając przedział nie zostawiajmy bagażu bez opieki. Nie opowiadajmy nikomu, ile pieniędzy mamy przy sobie.


  Jeżeli wybieramy się w podróż samochodem i chcemy odpocząć, to unikajmy parkingów i poboczy dróg w odludnych miejscach. Korzystajmy z parkingów przy motelach, stacjach benzynowych i w miastach. Opuszczając samochód nie zostawiajmy kluczyków w stacyjce, dokumentów, saszetek z pieniędzmi, torebek.


  Uwaga - kieszonkowcy!


  Złodziejem kieszonkowym może okazać się prawie każdy. Mogą działać samotnie lub w grupie. Bądźmy zatem czujni w "sztucznym tłoku". - Nie trzymajmy gotówki w jednym miejscu, na zakupy bierzmy tyle pieniędzy, ile potrzebujemy - ostrzega policjantka.


  Jeżeli opuszczamy mieszkanie na kilka dni, to poinformujmy o tym sąsiadów, poprośmy, aby wyciągali ze skrzynki listy i zabierali spod drzwi reklamy. Cenne przedmioty pozostawiajmy u bliskich, a pieniądze zdeponujmy w banku.


  Drogówka nie świętuje


  Policjanci spodziewają się też zwiększonego natężenia ruchu aut, głównie na drogach wylotowych i wielu pijanych za kółkiem.


  - Będziemy zwracać szczególnie uwagę na trzeźwość, stan techniczny pojazdów, czy jadący mają zapięte pasy bezpieczeństwa - zapowiada Agnieszka Sobieralska.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem